Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » KATAs vállalkozóként lakáshite...

KATAs vállalkozóként lakáshitel melyik bank a leg ajánlottabb?

Figyelt kérdés

Jövőre vennénk házat. A vállalkozást idén indítottuk jövőre lesz jövedelem igazolás, de nem 365os lezárt év, de van aki azt mondta az elég.

Szóval tapasztalatok szerint melyik banknál érdemes próbálkozni?

Vagy van esély h előbb adjanak?

Az ingatlan 7m, az önerő 3m + csok. Legalábbis amit kinézetünk most.

Előre is köszönöm :)


2017. szept. 17. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a KATA-s vállalkozó "nem ember" a bankok szemében, tehát egyáltalán nem valószínű, hogy kaptok hitelt. Ha nincs lezárt TELJES üzleti éved, akkor meg főleg nem ad semmilyen bank, még akkor sem, ha nem KATA-s vállalkozó vagy.

Biztos jönnek majd belém kötni, hogy ez nem így van - nekem sajnos ez a tapasztalatom... :-(

6 éves a vállalkozásom, de hitelnél mindig falakba ütköztem - mindenféle kifogásokkal.

2017. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Befizetsz magadnak 600 ezret, felveszed, következő hónapban megint küldesz magadnak 600 ezret. Neked ez nem kerül semmibe. Erre miért adnának hitelt?
2017. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma bementem az otp-be ott azt mondták szósz szerint a hölgy elnézést kért hogy így mondja de ez a teória hülyeség.

Ha leadom az idei év bevételét, jövőre a NAV ad róla jövedelem igazolást ugyanolyan fizetésnek tekintik mint akármelyik másikat.

De továbbra is várom azok hozzászólását akik már igényeltek, és értenek is hozzá :) köszönöm.

2017. szept. 18. 10:15
 4/16 anonim ***** válasza:

"Ma bementem az otp-be ott azt mondták szósz szerint a hölgy elnézést kért hogy így mondja de ez a teória hülyeség."


Ennek a mondatnak semmi értelme, magyarul írj.

2017. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

telefonról írtam és az irta át a szó-t szósz-ra.

Magyarán az OTP-ben a hölgy azt mondta náluk ez nem így megy.

Az Erste bankban viszont megmondták, hogy 365 napos lezárt év kell.

2017. szept. 18. 16:52
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy nem adnak hitelt max. annyit mintha minimálbért keresnél.
2017. szept. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ugyan nem mai a topic, de mi jovo ev elejen tervezunk hitelt felvenni a parommal.

KATA-s vallalkozo vagyok en is.

Evi 7M koruli bevetelem van, errol fogok tudni jovo februar 25 utan kerni egy jovedelemigazolast a NAV-tol ahol 7M/12 (583.000) lesz a havi jovedelmem. Azaz lenne, ha a NAV nagyvonaluan nem vonna le ebbol nekem ad hoc 40%-ot, mint feltetelezett koltseg. Az persze nem erdekli ot, hogy ha ilyen merteku koltsegeim lennenek akkor nem KATA-s vallalkozo lennek...nonszensz. Mindegy, igy kapok egy igazolast arrol, hogy kb. 350 a havi nettom.

Az en bankom a K&H, voltam elozetes hitelbiralaton es a felesegem hatarozatlan ideju munkaviszonyaval adostarsken K2 csoportba kerultunk az elozetes hitelbiralaton. Nekem fognak adni hitelt igy, legalabbis egyelore ezt mondjak, de azert kivarom a veget, sok rosszat olvastam mar en is. Viszont a Fundamenta az azt nezi, hogy mi utan fizetek jarulekot, ami pedig 80 egynehany ezer, ok lesz@rjak a fizetesem ahogy van.

2017. okt. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Utólag válaszolva kérdésemre és másoknak!

6 hónapnyi kata müködés után is kapunk hitelt OTP banknál. Egyedül itt fogadják el a tört évet :)

2018. febr. 20. 15:02
 9/16 anonim ***** válasza:

Köszi a tudósítást, de azért én még megvárnám a végét: gondolom, még csak ott tartotok, hogy beadtad az adóbevallást és kaptál jövedelemigazolást - de a hitelt még nem kaptátok meg?

És mennyi hitelt vesztek fel?

Megtennéd, hogy azt is megírod, ha megkaptátok?

Hidd el, nem kötözködés miatt írom, hanem mert én eddig akármilyen hitelt próbáltam KATA-sként, nem kaptam - még folyószámla hitelt sem, pedig stabilan havi 200 ezer érkezik a számlámra. OTP.

2018. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ott tartunk, hogy megkaptam a pozitiv hitelbirálatot. 5,7m Ft hitelre egy 8m Ft-os házon.

Annyi van hátra, hogy szerződést irunk az értékbecslő megnézi és aláirunk mindent.

Sajnos ez húzodni fog, de a hölgy azt mondta ez 90% pontosságú, és rendszeresen intéz hiteleket KATA-soknak és jelentős részük nem teljes éves lezárt évvel kapja.


Mindenképp megirom azt is ha már megkaptuk, de szerintem a ház dolgai miatt minimum 1 hónap :)

2018. febr. 20. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!