Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakashitel, ekkora jövedelemre...

Lakashitel, ekkora jövedelemre szerintetek veszélyes, vagy élhető?

Figyelt kérdés
2 x 130e ft jövedelem, 2 fő (fiatal pár). Havi max 60e ft részlettel számolva, tőke lenne hozzá. A jövedelem még a későbbiekben nőhet, mindkettő kezdő fizetés. Mennyire lenne így necces bevallni? Első sorban lakásban gondolkozunk, fenntartható méretűn.

2017. szept. 19. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 60.000 ft az nem vészes, kb bármikor össze tudja kaparni 2 fő. Ha albérletet vesztek ki, az is elvisz ennyit, vagy többet, ha pedig nem tudjátok fizetni, ott sem maradhattok.
2017. szept. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha tuti kereső mindkettő, akkor nem vészes, de ha bármi közbejön (betegség, baleset, stb), ne adja Isten megromlik a kapcsolat - mert lakáshitelt nem 2 évre vesz fel az ember, hanem 10-20 -, akkor bizony egy fizetéssel azért elég necces a 60 törlesztő+rezsi.


Persze abban igaza van az előttem szólónak, hogy albérletet sem úsznátok meg olcsóbban - de ha tudtok szülőknél lakni, akkor inkább gyűjtsetek még (főleg, ha még csak kezdő fizetésről beszélünk...)

2017. szept. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Toljad, ha gond van és egyedül maradsz költözz rokonhoz és add ki a lakást. Még keresel is rajta amit majd elő tudsz törleszteni.
2017. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyébként nem hiszem hogy érdemes ilyen "alacsony" törlesztőrészletet választani. +10.000 Ft 10 milliós hitelösszegnél 5 évvel rövidebb törlesztőidőt, és 1,2 millió forint megtakarítást is jelenthet.
2017. szept. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, valóban kevesebbet kéne vissza fizetni akkor, de bele kell kalkulálnom azt is, hogy simán megnőhet a törlesztő az alatt a 10-15 év alatt.. Vehetek én fél 70 ezres törlesztőre, de ha jön egy nagyobb emelkedés, és felmegy 100 fölé, már nem biztos, hogy olyan nagyon meg fogja érni.
2017. szept. 20. 07:59
 6/7 buszter válasza:
vedd meg a lakast es add ki alberletbe 100e ert .... es van + 40e :) aztan ezt ismeteldd addig hogy legyen +200e es akkor az utolsot amiben majd laksz azt 200e vel tudod fizetni :)
2017. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.. Te mi a jó eget szívtál?
2017. szept. 21. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!