Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bankkártyámat szeretném...

OTP bankkártyámat szeretném kicserélni névváltozás miatt. És utána?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Férjhez mentem, így személyi, lakcímkártya mellett bankkártyámat is ki kell cserélnem. Ha megvan, utána mit kell csinálni az utalásokkal? Én pl. kapok ösztöndíjat az egyetemtől, meg család pótlékot is. Nem tudom pontosan hogy a számlaszám mellett még nevet is fel kell e tüntetniük, ha igen, akkor szólnom kell nekik is hogy megváltozott?

Előre is köszönöm a választ.



2017. szept. 19. 10:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell semmi egyebet csinálnod, csak bejelentened a névváltozást, és új bankkártyát kérni erre a névre. Ezt csak személyesen teheted meg, ha már megvan az új személyid és lakcímkártyád.


Mindenkinek be kell jelentened a névváltozást, az egyetemnek és az államkincstárnak is, hiszen velük is hivatalos kapcsolatban vagy. Viszont az utalásokat nem fogja megzavarni a név különbözősége, hiszen azok a számlaszám alapján mennek végbe.

2017. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2017. szept. 19. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!