Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 7. 000. 000 Ft önerő elég egy...

7. 000. 000 Ft önerő elég egy 30 millió Ft körüli ház megvásárlásához?

Figyelt kérdés
Jó a fizetésünk, így tudjuk vállani a havi 150 ezres hiteltörlesztőt. A kérdés, hogy elég lehet-e az önerő, hogy adjanak ennyi hitelt?
2017. szept. 22. 13:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10-es, úgy látom, nagyon éjszaka volt már, amikor ezt írtad :-)

Ha a bank értékbecslője 30 helyett 26-ra értékeli a házat, akkor csak 5,2 millió (20 %) önerő kell, nem tudom, miért írtad, hogy akkor nem elég az önerő.


És igen, a többi jó, amit írtál: én is pont ezért mondtam, hogy a "jó a fizetésünk" nem elég információ (1,2-es vagyok)

Kiegészíteném még annyival, hogy ma Magyarországon sajnos sokan egy fix bérre (általában minimálbér) vannak bejelentve, a többit zsebbe kapják - pl ha ilyen eset van, akkor sem mindegy, mennyi jövedelmet tud igazolni a munkáltató.

2017. szept. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
multinál vagyunk, 5 éve mindketten, jó pozícióban.
2017. okt. 14. 19:24
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát, akkor van esély rá, hogy elég, de ezt mi 100%-ra nem tudjuk megmondani, ez a bankok hitelbírálatán múlik.
2017. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
#11: a #10 teljesen jól írta, te írtál butaságot. Ha a banknak csak 26-ot ér az ingatlan az szívás, mert akkor jó esetben kapnak 20M hitelt, 10M önerő kell.
2017. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14, de miért is?

Ha a banknak 26 milliót ér az ingatlan, akkor valóban van olyan ember, aki ennek ellenére mégis megveszi 30 millióért a házat?

Én biztosan nem tenném... Természetesen onnan nézve igen, akkor több önerő kellene - de én tuti nem vennék meg 30 millióért valamit, ami a banknak csak 26-ot ér.

Megdumálnám az eladóval, hogy engedjen belőle - mert így talán másnak sem fogja tudni eladni... Na mindegy, ez úgyis csak elméleti eszmefuttatás volt részemről.

Viszont 26 millióra meg - 5,2 helyett -bőven jó a 7 millió önerő :-)

2017. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az két külön dolog, hogy mennyiért tudod megvenni és a bank által felkért értékbecslő mennyit mond. Elméletileg mondhat akár többet is, mint a vételár és akkor nem is muszáj még 20% önerő sem.
2017. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!