Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy lesz a diákhitel éves...

Hogy lesz a diákhitel éves kamatja, ha év végéig fizetem vissza, ami van?

Figyelt kérdés

Az idén még az összes fennálló tartozásom rendezni fogom, amit a diákhiteldirekt mutat. Viszont a havi kamatokat csak a következő év elején számolják fel. Ha addigra kifizetem, amit fennáll az egyenleg alapján, akkor mi lesz az éves kamattal? Gondolom, így is felszámolják.


Ha pl. novemberben kifizetem az utolsó részletet, akkor nem is szüntethetem meg az egész szerződést a következő év elejéig, amikor jóváírják a kamatot? Vagy hogyan működik ez?


Ha valakinek van tapasztalata, ismerete erről, kérem írja meg, köszönöm!


2017. okt. 1. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha végtörlesztési igényt jelentesz be, kiszámolnak neked mindent, hogy egy összegben mennyit kell befizetned.


Olyan nincs, hogy az ügyfél egyben ki akarja fizetni, le akarja zárni, de matematikailag vagy technikailag nem tudják megoldani. Ilyen bankban sem lehetséges.


(Az más dolog, amikor a szerződés tartalmaz megkötéseket, de az jogi kérdés. A diákhitel pedig amúgy sem ilyen.)

2017. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most akarják kamatmentessé tenni
2017. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Diákhitel Direkt az aktuális tartozást mutatja, amiben benne vannak az év közben rárakódó kamatok is.


Amit ide keversz, az a kamatok tőkésítése, na az történik meg minden év elején. Addig csak egyenes arányosan gyűlik a kamat az aktuális kamatláb alapján, tőkésítés után meg már az is kamatozik. De az aktuális tartozásodban a "gyűjtögetett" kamat is benne van már, amit még nem tőkésítettek.


Egyébként kiszámolni sem nehéz, de ha megnyitod egyik nap a Diákhitel Direktet, és az akkor megjelenő aktuális tartozást forintra pontosan átutalod nekik, akkor azzal vége, mindent visszafizettél. (1-2 nap lesz, mire könyvelik, de azzal az értéknappal, ahogy átutaltad, tehát 1-2 nappal később 0-t fog mutatni a felület.) Bankkártyás fizetésnél ugyanez nem érvényes, mert ott 1-2 munkanap csak az, mire a DH központ számlájára ér az összeg, és így 1-2 nappal később lesz az értéknap, ami miatt még plusz kamat számítódik.


# 2 válaszolónak: A kamatokat a DH2-vel kapcsolatban veszik le 0%-ra pont a mai naptól, de a szeptember 30-ig felgyülemlett kamatokat ugyanúgy meg kell fizetni.

2017. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lényegtelen ha marad pár forint kamat. 1000Ft alatt lezárható, kártyával pl be se tudsz fizetni 1000 Ft alatti összeget nekik.
2017. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű, köszönöm!
2017. okt. 2. 17:00
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha úgy gondolom, lezárom az egészet, kipipáltam, akkor kell nekik írni pl. a diákhiteldirekten keresztül? Vagy ha látják, hogy a számla 1000Ft alatt van, akkor jövő évtől automatikusan megszüntetik az egészet?
2017. okt. 5. 00:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell jelezni. Levélben vagy személyesen! Nem szüntetik meg automatikusan! Neten nem tudod, legfeljebb onnan kinyomtatni a felmondo levelet, de aláírás után postán kell. Vagy ugye személyesen.
2017. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. Köszönöm! És ha ezt nem teszem meg idén, viszont idén rendezem az összes tartozást, az generál tartozást a következő évre?
2017. okt. 5. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom, amit a többiek elmondtak. A diákhitel direkten jelenleg az aktuális teljes tartozást látod, azt kell majd utalnod vagy bankkártyán keresztül befizetned. Az 1000 forint alatti tartozást valóban elengedik, tehát ha az alatt a pár nap alatt, míg megkapják és könyvelik, gyűlik is még pár forint kamat, nem lesz jelentősége. Kérdés még, hogy a hallgatói jogviszonyod még fennáll-e - ha igen, akkor ki kell tölteni egy nyomtaványt a diákhitel direktben (ezután a generált nyilaktozatot a szerződésbontásról letölteni és kinyomtatni, aláírni neked és két tanúnak, majd ajánlott levélben elküldteni a diákhitel központ postacímére.) Amennyiben viszont már megszűnt a hallgatói jogviszonyod, akkor egyszerűen csak utalod vagy kártáyval befizeted a maradék tartozást, s a szerződés a tartozás elfogyásakor külön "levelezés" nélkül is automatikusan megszűnik - ezt a diákhiteles telefonos ügyintéző mondta. Én múlt pénteken végtörlesztettem, olyan jó és felemelő érzés volt megszabadulni végre ettől a fránya tartozástól :)
2017. nov. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Örülök, hogy túllettél rajta, én is nem sokára letudom, ezek szerint nem kell postázni se semmit. De azért majd jelzem nekik üzenetben, mi a helyzet.
2017. nov. 15. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!