Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tegyük fel, van a párna alatt...

Tegyük fel, van a párna alatt 2M ft. Jó helyen van ott, vagy érdemes lekötni/befektetni?

Figyelt kérdés

kockázat nélkül (tudom, nincs ilyen...)

3 év múlva lakáscélra kell(+ hitel)



2017. okt. 4. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Persze, hogy jó helyen van. Holnap betörnek és huss a pénzednek :)
2017. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, három év hosszú idő.

Biztonsági szempontból nagyon rossz dolog otthon tárolni, még akkor is ha saját ingatlanodban vagy.

Betörés, tűz...


Vannak direkt lekötésre, pénz parkoltatására kialakított számlacsomagok egyes bankoknál ahogy nagyon alacsony vagy éppen 0 ft a számlavezetési díj.


Tudom, egyszer majd fel kell venni vagy el kell utalni és annak költsége lesz.

Illetve hogy három év múlva mi lesz te sem tudhatod még pontosan.


Viszont a bankban biztonságban van.

2017. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Legyen 4 év és akkor lakástakarék. Ne hagyd elveszni azt a kis állami támogatást amit erre adnak. Az is jobb, mint bármelyik kamatozó betét.
2017. okt. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 éves állampapírt vegyél belőle, ha nem akarod otthon tartani.
2017. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Érdemes lekötni/befektetni. 2%-ot minimum ad a bankbetét/állampapír.
2017. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
De ha elugrasz vele a postára ott is adnak kincstári takarékjegyet érte amit ugyanúgy otthon tárolhatsz de kamatozik is mellette.
2017. okt. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.


A többiek ajánlják az alternatív megoldásokat és igazuk is van, én azért javasoltam simán számlán tartani, mert a kérdésedből úgy éreztem (elnézést ha tévedtem), hogy csak klasszikus megoldások jöhetnek nálad szóba.


Ha értékpapíroktól nem ódzkodsz, akkor az megérné.

Természetesen biztonságos alapokba, kötvényekbe helyezve.


Valamelyik nagy banki háttérrel rendelkező befektetési társaságot javaslom. (OTP-nek, K&H-nak, Erstenek is van és elég széles a termékkínálatuk.)


Amennyi hozamot elérhetsz három év alatt, az bőven több mint a majdani készpénzfelvétel vagy átutalás költsége.

2017. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Van jobb helye biztonságban, persze, bár én másat ajánlanék, mint az előttem szólók. És én is javaslom a lakástakarékot, lehetőleg ott, ahol számlanyitási kedvezmény van.
2017. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Lakáskassza, ha tényleg lakásra kell, mert ez a legjobb megoldás...
2017. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Veszel rajta BitCoint és nem nyúlsz hozzá 3 évig.

Ha nem is csinálod meg, legalább elméletben írd fel mennyit vehetnél most és 3 év múlva nézz rá mennyi lenne az értéke... ;)

2017. okt. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!