Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem lakáshitelt felvenni?

Van esélyem lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Ketten élünk párommal albérletben. Nincsenek millióink félretéve, és nincs saját ingatlanunk. Szülői ingatlant nem teszünk kockára. Ezek fényében létezhet olyan bank amelyik adna nekünk 10-12 millió forint kölcsönt, hogy tudjunk venni saját lakást?

2017. okt. 7. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a fizetésetek, van-e munkaviszonyotok, ha igen milyen régóta és határozott vagy határozatlan idejű, hány évesek vagytok, van-e áruhiteletek vagy akár csak telefon részletre,stb.

Ezen tények ismerete nélkül még mi sem tudjuk megmondani, van-e esélyetek - nem ám, hogy a bank.

Ja, és a legfontosabb: törvényileg elő van írva, hogy min. 20 % önerővel kell rendelkezni.

2017. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Önerő van? Mert enélkül egyik bank sem ad lakáshitelt.
2017. okt. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez bukott ügy. Marad az albérlet...
2017. okt. 7. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem van 3M forint önerőm, de még erre se ad hitelt egy bank se. Lakás árának legalább 20%-át muszáj lesz összekaparnotok.
2017. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Nincs előírva 20% önerő. Az van előírva, hogy a bank az ingatlan 80%-áig adhat hitelt. Szóval ha van több ingatlan, akkor akár 0 Ft önerővel is vehetsz,tehát ha pl a megvásárolni kívánt ingatlanon kívül a szülői ház is zálogba kerül. De ezt nem akarjátok.

Miért is nem? Saját magatok vagy szüleitek sem hisznek bennetek, hogy vissza tudjátok majd fizetni? Oké, nincs ezzel baj, csak hát a bank akkor miért higgye el, hogy tudnátok fizetni? Konkrétan kevesebb kockázatot mertek vállalni, mint amit a banktól elvárnátok, hogy ő kockáztasson.


Nincs ezzel baj de akkor lakjatok még albiban és gyűjtsetek mellette pár milliót.

2017. okt. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem fogom kockára tenni anyukám lakhatását a saját kényelmemért. Nem félek attól, hogy nem tudnám fizetni, de 20 évre nem látok előre...
2017. okt. 8. 07:31
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Végre egy normális, felelősségteljes kérdező! :-)


5-ös, Te meg jó lenne, ha nem kötnél állandóan bele abba, amit írok: a múltkor 20 % készpénzt írtam önerőnek, abba belekötöttél, hogy nem feltétlenül kell készpénz. Jó, oké, elgondolkodtam, igazad van (bár nem jellemző, hogy más (akár szülő ingatlanját vetik be fedezetként, de jó, legyen igazad), most már csak annyit írtam, hogy minimum 20 % önerőnek kell lenni- de nem, Te még ebbe is belekötsz, ráadásul úgy, "erőlteted" ezt az ingatlanos dolgot, hogy a kérdező VILÁGOSAN LEÍRTA, NEM akar szülői ingatlanfedezetet bevonni. De azért csak erőlteted a témát és kötözködsz... Pfff.

2017. okt. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

1-es szerintem az nem kötözködés, ha valaki leírja Neked, a törvény nem ír elő 20% önerőt. A törvény csak annyit ír elő, hogy maximum 80% lehet egy ingatlanon a teher. EZ NEM AZONOS AZZAL, AMIT TE ÍRSZ.

Példák:

- Van, aki a 80% feletti részt CSOK-ból pótolja

- van aki kap munkáltatói támogatást, önkormányzati támogatást

- van olyan eset is, bár nagyon ritka akinek sikerül mélyen áron alul találni ingatlant, a banki becslő viszont reálisan értékel, ekkor is jóval kevesebb lehet az önerő igény, mint 20%

- Van aki személyi kölcsönt vesz fel a hiányzó részre.

- Van, aki plusz ingatlan fedezetet hoz

- Van, aki fedezet nélküli Fundamenta lakáshitelt kér a hiányzó részre (már aki jogosult erre). 2M Ft-i ilyen hitel is létezik.


Ha törvényt idézel, az tedd pontosan!

2017. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%
Megértem kérdező és szuper, hogy ilyen felelősségteljesen gondolkozol. Tehát félsz, hogy nem tudnád fizetni. Hidd el a bank még nálad is óvatosabb.
2017. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!