Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek érdemes lakáshitel...

Szerintetek érdemes lakáshitelt felvenni? Adósítsam el magam 10-20 évre?

Figyelt kérdés

Mindenki, főleg szüleim ösztönöznek erre, mert befektetés a jövőbe stb., de én az egészet nagyon bizonytalannak látom. Eleve, 10 év is nagyon hosszú idő, a részletfizetés is baromi drága (havi legalább 80), addig akármi történhet és nem csak velem, a világban is, még világháború is kitörhet, és ezt egyáltalán nem viccből mondom, a világ erősen errefelé tart. Más módon viszont nem látom esélyét, hogy valah is legyen saját családi házam.


Mit gondoltok erről, mik az esélyei ma egy 30 körüli embernek átlag feletti keresettel (300 nettó)?


2017. máj. 2. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

És ha nem veszel hitelből hol laksz 20 évig? A szüleidnél? Vagy fizeted a havi 100 ezret albérletre?


Kockázat se igen van. Pl. nem lesz munkád akkor kiadhatod legalább annyiért amennyi a törlesztőrészlet.


Fix kamatra veszed akkor kamatkockázat sincs és 20 év múlva amikor már mindenki 1 milliós fizetést kap és az albérletek 300 ezerbe kerülnek, te még mindig csak a havi 80-at fizeted.

2017. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
max akkor befektetés, ha kiadod...
2017. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A következő kérdéseket tedd fel magadnak:


1. Mennyit tudsz nélkülözni a fizetésedből hosszú távon? (jobb minél hamarabb tól lenni az adósságon, általában annál kevesebb ideje van kamatozni. Ne fordítsd magad ellen a kamatos kamatot,mert bajban leszel!)


2. Jó eséllyel ugyanabban a városban fogsz maradni 20 évig, vagy azt se tudod melyik országban leszel 20 év múlva? milyen karrier terveid és lehetőségeid vannak? (ugyanis ha el kell adnod, hogy máshol vegyél ingatlant, az némileg kompromisszumos, veszteséges ha sürgősen kell eladnod, stb)


3.az előző kérdéshez kapcsolódóan: Mit tervezel családalapítás terén? Akarsz e a jövőben pl. nagyobb helyet magadnak pl. hobbik miatt, vagy cserélni olyan lakásra/kis házra amihez pl. garázs is van? És a többi, milyen változásokra számítasz az életedben.


4. Mekkora távra szól a szerződésed és mik a kilátások? Ne akard, hogy a szerződés vége a levegőben lógjon. Milyen biztosítást lehet/kell/érdemes mellé kötni? Pl. van élet, baleset, keresőképtelenség, tűz és rablás elleni lakásbiztosítás és a többi, meg ezeknek az apró betűje, hogy mikor nem fizet.


300 nettóval én azt csinálnám, hogy minden mennyiségben félretennék, hogy minél nagyobb legyen az önerő, és közben eldönteném mit akarok. (Én is efféle szituációban vagyok jelenleg...)

2017. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!