Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erre lehet kapni lakáshitelt?...

Erre lehet kapni lakáshitelt? 5 millió önerő,20 millió forintos lakás, bruttó 280 ezer forint fizetés.

Figyelt kérdés
Ez a fizetés nettó 186 ezer forint. És egyedül venném fel.
2017. okt. 17. 17:44
 1/5 xswerdy ***** válasza:
68%

2 kritérium van:


1. a fedezeti ingatlan értékének max. 80%-a lehet a hitel törvényileg, nálad ez 75% lenne. Ha Budapesti az ingatlan, és az értékbecslés sem becsüli lényegesen alá, akkor rendben lehet

2. a netto jövedelemnek max. 50%-a lehet a törlesztőrészlet. Erre az összegre most 80-85.000 Ft a törlesztőrészlet 20 évre felvéve a hitelt. Szóval ez is elvileg belefér.


De mindkét szempont szerint eléggé a határon mozogsz. Mindenképpen kérj előzetes hitelbírálatot. Vannak bankok, akik elmennek a törvényi határig, de vannak, aki kevesebb hitelt adnak. Játszhatsz esetleg még azzal, hogy 25, vagy 30 évre veszed fel, akkor kicsit még kevesebb lesz a törlesztő.

2017. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2017. okt. 17. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Xswerdy, már többször láttam, hogy azt írod:

"a netto jövedelemnek max. 50%-a lehet a törlesztőrészlet"


Megkérdezhetem, hogy ezt miért írod? Ha jól tudom, nagyon ritka eset az, hogy megengedik az 50 %-ot, s csak igen magas jövedelemnél, úgy nettó 4-500 ezer ft környékén.

Szerintem nettó 180-ra tuti nem engedik meg az 50 %-os törlesztőt. Gondolj bele: átlag lakásrezsi kb. 40 ezer ft, ez össz 130 ezer ft. Elég, ha csak 2 hétre megbetegszik a dolgozó és máris nem tudja kifizetni a törlesztőt vagy nem tud megélni.

2017. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Kérdezőnek: úgy tudom, sokkal általánosabb a 30 %-os törlesztő.

Bár közben utánanéztem és tényleg 50 % van megadva 400 ezres fizetés alatt, de szerintem nem engednek ennyit a bankok.

Persze lehet, nincs igazam...

2017. okt. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 50% az elméleti maximum amit a törvény enged. A bankok ennél csak szigorúbbak lehetnek és én sem hiszem, hogy engednek 186-os figura 80-90 törlesztőt. Mellesleg én se javasolnám. Annyi legyen a törlesztő aminek a kétszeresét is kényelmesen ki tudod fizetni.
2017. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!