Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó alapbér munkaidő keret...

Bruttó alapbér munkaidő keret esetén?

Figyelt kérdés

Új munkahelyem van az első fizetési papír kézbevételekor vettem észre, hogy itt kicsit érdekesen számolják a bért.

Van egy bruttó alap bérem, 3 műszak van tehát vannak pótlékok, és úgy számolnak hogy pl augusztusban volt 23 munkanap ami 184 óra, tehát akkor az alapbérem az 184 órára is ugyanannyi mintha csak 160-at dolgoztam volna, és ebből adódóan a pótlékok kevesebbek mert az órabér is csökken. Van éves munkaidő keret de nem tudom ez mennyiben enged az ilyesminek teret? Meg akinek mondjuk éppen a garantált bárminimum felett van a bruttó alapja az egy ilyen hónapban 160 órára visszaszámolva eléggé alatta kap, ez így legális?



2017. szept. 13. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt hiszem havonta nálunk is így számolnak, de a keret nálunk két hónap, tehát a keret végén a te példádból kiindulva +24 órányit megkapunk túlóraként elszámolva.
2017. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pótlékalapnál mindig 174 az osztószáma a havi alapbérednek.
2017. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Átpörgettem a fizetési papírokat nem találtam olyat ahol 174-el számoltak volna.

2017. szept. 14. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!