Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kisbabám születése után a...

Kisbabám születése után a Generalli ingyenes egeszségbiztosítást ad?

Figyelt kérdés
Tegnap kerestek telefonon hogy vagy én vagy a párom kaphatja ezt az i gyenes egeszsegbiztositast ami gondolom kamu es arra megy ki a jatek h valamilyen biztositast kottessenek velunk. Valakinek ugyabez volt mar?

2017. okt. 20. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Sokan fognak még hívni, mi is elhajtottuk őket a francba, nálunk még állami támogatást akartak adni, ami persze valami biztosításra járt volna.

A második gyerek születésekor már nem adtunk meg semmilyen elérhetőséget semmilyen ügyintézőnek.

2017. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor jol sejtettem h ez is csak arra megy ki h biztositast csikarjanak ki.
2017. okt. 20. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Jajj ilyenkor sokan keresnek, mert már várandósság alatt és kórházban is ahol csak lehet, próbálnak új ügyfelek adatait szerezni. Pl az ajándék csomagok is részben emiatt vannak. Meg lehet hallgatni őket, de meggondolatlanul semmit se köss.


Ami viszont megéri: egészség és onsegelyezo pénztár nyitás. Erre valóban jár a 150e állami támogatás. Mínusz némi költség, de azért 120-130 kb megvan.

2017. okt. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jegyezd meg, nincs ingyenebéd! Amennyiben ezt a főszabályt megjegyzed nem lehet gond az életedben.
2017. okt. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért ez se teljesen igaz, mert az állami támogatás, adovisszaterites neked ingyen van, az "ebédet" az állam fizeti, azaz mi mindannyian akik adózunk.


Persze nyilván az egészségpénztár után járó 150 ezret akkor tudod csak kihasználni, ha van évi 150 ezer adód. Ez azért nem olyan sok. Mi átlag alatt keresünk de mindketten igénybe vettük, az évi 300 ezer ingyen pénz az államtól (mínusz némi költség). Rengetegen nem is tudnak erről.

2017. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért a 150 ezres adójóváíráshoz tegyük hozzá, hogy ehhez évi 750 ezer forintot kell az egészségpénztárba befizetni, ennek pedig korlátozott a felhasználási lehetősége. Havi 62500 forintot nem valószínű, hogy el fog költeni az ember pelenkára, gyógyszerre, meg babaápolási termékekre (tudom, sok másra is fel lehet használni). A 150 ezres max támogatást szerintem csak kevesen tudják teljes egészében kihasználni. Az önsegélyező pénztár ilyen szempomtból egy fokkal jobb.
2017. okt. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

EP és onsegelyezo egyben van már szinte mindenhol, összesen együtt jár az évi 20%, max 150e. Persze kell hozzá egy kis likvid tőke de nem túl sok. Kivenni születéskor és utána pár évig nagyon egyszerű, mert csed, gyed, gyes kiegészítésre is jó, lakashitel is fizethető, beiskolázásra is költhető, és persze gyógyszer, orvos, pelenka stb.

Átlag alatt keresünk és simán igénybe vettük a teljes összeget mind a ketten. Inkább csak az van szerintem, hogy sokan tájékozatlanok, nem is tudják, hogy kaphatnak fejenként évi 150 ezret. Sokan csak a családi adókedvezményt ismerik, pedig ez is egyfajta adókedvezmény.

2017. okt. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!