Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel: mi történik, ha a...

Lakáshitel: mi történik, ha a kötelezően bevonandó adóstárs pénzügyi szempontból nem megfelelő a bank számára? Amennyiben az adós igen, úgy még felvehető a hitel?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: az élettársammal lakáshitelt szeretnénk felvenni. Ha jól tudom, ő kötelezően bevonandó adóstárs lenne. Az én fizetésem havi nettó 180 ezer Ft (utalással kapom), az övé pedig az idei évtől kezdve a garantált bérminimum, ezt ő készpénzben kapja. Ilyen esetben a munkáltatói mellé kell NAV jövedelemigazolás is, ezt viszont csak 2016-ról adnak ki, ő pedig akkor még csak 4 órában dolgozott és arra volt bejelentve, tehát elég nehezen tudja ezzel alátámasztani a mostani fizetését. Jól gondolom, hogy mivel a havi törlesztőrészlet csak havi 40 ezer Ft lenne (tehát az én fizetésem 22%-a) , ezért elutasítani nem fogják a hitelkérelmet, max. annyi történhet, hogy én, mint adós kapom meg a hitelt, én veszek részt benne a jövedelmemmel, ő pedig max. felelősséggel tartozik. Mit gondoltok? Csak egy 90 ezer Ft-os diákhitelem van még ezen kívül, aminek havi 4440 Ft a törlesztőrészlete, ill. valószínűleg a KHR listán mint pozitív adós szerepelek, mivel egy 1,5 milliós kölcsönt előre visszafizettem már.

Köszönöm a segítséget.



2017. okt. 26. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lakáshitelem a fizum kicsit kevesebb, mint 30%-a - egyáltalán nem érdekelte a bankot a feleségem jövedelme... Persze alá kellett írnia neki is a szerződést, de részéről egy darab igazolást nem vittünk.
2017. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező adóstársként szerepelnie. Érdeklődjetek a bankban, hogy hogyan jártok jobban, ha van adóstárs, vagy ha nincs.

Mivel ő nem fog kifejezetten jó kockázati értékelés kapni, ezért lehet, hogy "lehúzza" a besorolást és kedvezőtlenebb hitelt kaptok.

Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy a bank elfogadja a 2016-os jövedelemigazolást egy 2017 év végi hitelhez.

Mi augusztus végén nyújtottuk be az igényünket és még siettettek is minket, hogy indítsuk el mihamarabb, mert ha átcsúszunk szeptemberre, már nem jó az "előző három havi" jövedelemigazolás és új hiteles bankszámla kivonatokat is kérni kell augusztus hónapról.

2017. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"valószínűleg a KHR listán mint pozitív adós szerepelek, mivel egy 1,5 milliós kölcsönt előre visszafizettem már. "

Ebben ne legyél olyan biztos. Ha jól értem hamarabb visszafizetted, mint a futamidő?

Az a bank szemében legalább akkora bűn, mintha nem fizeted időben. Nem véletlen, hogy kamatot számolnak fel, ha hamarabb akarod letörleszteni.

2017. nov. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A KHRben nincs ott, hogy hamarabb visszafizette de még az se biztos, hogy az a hitel bárhogy is ott van.

Konkrétan én kb két héttel lakashitel igénylés előtt fizettem ki a diakhitel tartozást előtörlesztéssel. A bankban már semmit sem láttak belőle KHRben viszont a bank számlámon látszott, hogy fizetgettem. Mintha nem is lett volna úgy eltűnt KHRben. Úgyhogy meg kellett magyaráznom nekik hogy miféle diakhitel fizetés történt, mert elsőre azt hitték valaki más diákhitelét törlesztem.

2017. nov. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Kaptál hitelt?

2018. szept. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Simán kaptam. :)
2021. okt. 10. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!