Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csok. Gazdálkodási épület...

Csok. Gazdálkodási épület átalakítása?

Figyelt kérdés

Ha van a tulajdonunkban egy ingatlan ami tulajdoni lap szerint gazdálkodási épület némi bővítéssel és átalakítással hogy lehetne új építésűnek minősíteni?Nem tudom érthető vagyok-e? A Csok-ot szeretném rá igénybevenni. de nem szeretnék 25 millából újat építeni.

Járható út ez?


2017. okt. 27. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Lebontod az épületet és építész egy újat. Nincs más megoldás.
2017. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért én azt is megnézném először, építhető-e a telekre lakóingatlan egyáltalán - övezet/méret/stb függő.
2017. okt. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Építhető az biztos. Lebontani kár lenne egy másfélszobás valamikor lakott épület de a tulajdonlap szerint gazdálkodási épület.Eléje melléje mögéje építhető, folytatható.
2017. okt. 30. 07:52
 4/5 anonim ***** válasza:
De ha melle építesz, az ugyanúgy egy új építkezés és az új háznak magában kell megfelelni a csok követelményeinek (legalább 90 négyzetméter, saját konyha, fürdő, energetikai besorolás stb). Tehát semmi mast nem nyersz azzal, hogyha odaépítkezel, hogy van már telek meg talán a közművek. De így is bőven 20 millió ft felett lesz az építkezés.
2017. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hosszas kutakodás után megtaláltam a választ a kérdésemre. Bemásolom hátha mást is érdekel:

Az új és használt lakás fogalmából, illetve az átalakítás és a bővítés CSOK rendeletben és OTÉK-beli meghatározásából következően az alábbiak szerint lehet a CSOK igénybevételét osztályozni:


Meglévő építmény (kivéve emeletráépítés és tetőtér-beépítés)


Meglévő lakás átalakítása – nem jár CSOK


Meglévő lakás felosztása több lakásra – nem jár CSOK


Meglévő nem lakás építményből bővítés nélkül történő több lakás kialakítása – Használt lakás után igényelhető CSOK


Meglévő építményhez új építményrész hozzáépítése, ha az új lakás a már meglévő építmény részét is képezi – Használt lakás után igényelhető CSOK


Meglévő építményhez új építményrész hozzáépítése, ha az új lakás kizárólag csak ezen új részen fekszik – Új lakás után igényelhető CSOK


Emeletráépítés és tetőtér-beépítés:


Tetőtér beépítése, emelt ráépítése legalább 2 lakással – Új lakás után igényelhető CSOK


Tetőtér beépítése, emelet ráépítése 1 lakással ­– Használt lakás után igényelhető CSOK

[link]

2017. okt. 30. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!