Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel felvétele nélkül is...

Hitel felvétele nélkül is megadják a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
2 gyerekünk van és egy kis lakásunk. Szeretnénk nagyobb használt lakást venni. Valakitől azt hallottam, hogy vagy hitel vagy lakástakarék szükséges a CSOK mellé. De nekünk anélkül is meg lenne a vételár.(Kis lakásunk ára + a CSOK) Tapasztalatok?
2017. okt. 27. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Megadják. Maximum lassabban és az ügyintéző nem lesz olyan kedves (emberfüggő), mert nem vagy alig kap hitel nélküli csokra jutalékot. De ezzel nem kell törődni. ESetleg megpróbálnak majd rábeszélni, hogy vegyél fel hitelt, hogy maradjon pénz a berendezésre, illetékre, ügyvédre stb. De simán megmondod, hogy nem kell és ennyi.
2017. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Pedig lehet, hogy hitellel jobban megéri.
2017. okt. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mármint kinek éri meg jobban hitelt felvenni?
2017. okt. 27. 22:41
 4/7 anonim ***** válasza:
A 10 milliót megadják, a hitel mellé csak opcionális. Viszont azt is jó tudni, hogy nem muszáj + 10 milliót felvenni mellé, úgyhogy ha csak 1-2 kell, azt megéri CSOK-kal együtt felvenni, mivel igen kedvezményes konstrukció. Szerintem.
2017. okt. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4!

Használt lakásra, pláne két gyerekre nincs semmilyen ingyen 10 millió, még kedvezményes 10 milliós hitel.

2017. okt. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mármint kinek éri meg jobban hitelt felvenni?"


Jelenleg szerintem bárkinek. Béka segge alatt vannak a lakáshitel kamatok. Akár több évre fixen. Nehezen tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy matematikailag ne érje meg. Persze van aki semmiképp sem akar hitelt, mert csak, és nem érdekli akkor se ha haszna lenne belőle.

2017. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Valóban, ezt jól benéztem, bocs. :D
2017. okt. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!