Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Volt már valakinek abból...

Volt már valakinek abból problémája magánszemélyként, bírósági ügye hogy bankhitel (lakáscélú) felvétele után hamar megszűnt a munkahelye?

Figyelt kérdés
A hitelt tudta tovább fizetni csak a munkahely szűnt meg rögtön.Ha a hitelhez kapcsolódik 0,5 százalék kamatkedvezmény azért mert bankszámlára érkezik a bér,akkor ezt a kedvezményt visszavonják ha esetleg megszűnik a munkahelyem? Vagy itt az a lényeg hogy a bérrel megegyező összeg kerüljön valahonnan átutalásra és akkor már minden rendben?
2017. szept. 15. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a hitel felvételétől kezdve már semmi sem számít, csak az, hogy mindig késedelem nélkül fizess.

Olvasd végig a hitelszerződést, van-e benne olyan, hogy a kamatkedvezményt visszavonják, ha megszűnik a havi bérátutalás. Ha nincs (és szerintem nem lesz), akkor nem vonhatják vissza.

2017. szept. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem érdekli a bankot, hogy milyen pénzből törlesztesz. A hitel folyósítását követően, már nem kell munkahelyet illetve jövedelmet igazolnod.


Az a "bankszámlára érkezik a bér" pontosan mit jelent?


Nem csak azt, hogy a hitelező banknál legyen folyószámlád? Mert az továbbra is fennáll.


Mindig a szerződés az irányadó, amit én nem ismerhetek, de azt nem hiszem, hogy konkrétan ki van kötve, hogy arra a folyószámlára minden hónapban munkabérnek kell érkeznie.


A fél százalékpontos kamatkedvezményhez inkább az kellett, hogy vállaltad a hitelező banknál a folyószámla nyitását és hogy a bank havonta onnan vonhassa le a törlesztőrészleteket. Magától levonja, nem te utalod át vagy fizeted be csekken.

2017. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Így szól pontosan a lakáshitel ajánlaton a szöveg: Hűség szolgáltatás keretében igényelhető kamatkedvezmény választott opciók: Jövedelem átutalás 150 000-349 999 ft között 0,5 százalék

2017. szept. 15. 11:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt tudom leírni mi van az én bankomnál.

Havi 250e feletti jóváírás esetén 0.5%, 450e feletti esetén pedig rá plusz 0.25% kamatkedvezményt adnak.

A szopacs az, hogy a bank ezt félévenként ellenőrzi, és ha jól emlékszem két egymást követő hónapban ha nem teljesül a feltétel megvonják a kedvezményt és nem kaphatom vissza a teljes megmaradt futamidő során!!!

Ezt a kockázatot úgy fogom áthidalni, hogy mivel van más banknál megtakarításom, ha netalántán rövid időre munkanélkülivé válnék egyszerűen onnan fogok utalni magamnak a hitelügylettel kapcsolatos számlámra. Ugyanis a bank nem definiálja hogy munkabérként kell történjen a jóváírás, egyszerűen csak havi megfelelő jóváírást akar látni.

2017. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem,nagyon köszönöm!!Én is ilyen megoldásra gondoltam ha esetleg szükséges lesz, akkor valaki utal nekem havonta a béremmel megegyező összeget.
2017. szept. 15. 11:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is kell a béreddel megegyező összeget. Elég az, ha picit pont a küszöb felett vagy.
2017. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm!
2017. szept. 15. 22:52
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

# 3/7 Időpont tegnap 11:19

Nagyon érdekes amit írtál, bevallom ilyet még nem hallottam, hogy konkrétan a jövedelem jóváírás meg van kötve a hitelt kamatkedvezményéhez.

Bankszámladíjak csökkentéséhez szokott feltétel lenni.



Az jó lett volna ha megírod, hogy melyik banknál vagy illetve a négyes is, bár még az is kevés info, mert mindig az egyedi szerződés számít.


A 4. válaszoló biztosan jó szándékkal válaszolt, de lehet, hogy a tanácsa nem passzol a problémádhoz.


Hiszen amit te idéztél az jövedelem jóváírást vár el és nem egy fix összeget.


Javaslom, hogy kérdezd meg a bankot és arra is kérdezz rá, hogy lehet-e mással helyettesíteni illetve hogy ha később megint lesz megfelelő mértékű rendszeres jövedelem átutalás akkor újra kapsz-e kamatkedvezményt.

2017. szept. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
OTP banknál kaptam ezt az ajánlatot
2017. szept. 16. 23:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi meg fogom kérdezni a banknál,de egyébként az Ersténél is ugyanezt kaptam!
2017. szept. 16. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!