Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fix vagy változó kamatozású...

KLENOVICS LÁSZLÓ kérdése:

Fix vagy változó kamatozású forint hirelt érdemes felvenni az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés

7.5M Ft, nagyjából 5 éven belül visszafizetnénk, lejár közben 3db 20e ft-os ltp amit betörlesztenénk, az kb 4M Ft.

Két ajánlat van, mindegyik 20 évre, az egyik 3 havonta változó kamatozású 48e Ft/hónap, a másik 5 évig fix kamattal 59e Ft. Bankban azt mondták, hogy mivel betörlesztünk, meg előbb kifizetjük, úgy jobb a változó kamatos, meg ha romlik is a helyzet, nem valószínű hogy a fix kamatos törlesztő fölé menne a havonta fizetendő. Vélemények?


2017. nov. 1. 06:44
1 2
 1/13 Csontos Misi válasza:
61%

Fix:

kamat a futamidő alatt rögzített.


Változó:

A hitel- vagy lízingszerződés kamatának mértéke a szerződésben meghatározott időszakonként módosul, azaz az aktuális pénzpiaci kamatlábak szerződésben rögzített mértékű elmozdulása esetén változik.



Vagyis válság esetén a változó kamat brutálisan el tud szállni. Nincs semmilyen garancia az alacsony törlesztésre.Példa 2009 év.

2017. nov. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 xswerdy ***** válasza:
82%

ez így van, de a kérdező 5 éven belül le akarja zárni a hitelt. Nem tudom, mikor lenne a közbenső nagy betörlesztés, lehet, hogy már mondjuk 1-2 év múlva? Addig azért kisebb valószínűséggel szállnak el a kamatok, mint a 20 év alatt.


És még egy lényeges pont, hogy próbálj olyan hitelt keresni, ahol az előtörlesztés kondiciói kedvezőek.

2017. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

A fix kamatozás biztonságosabb, viszont magasabb költségekkel is jár (a biztonság árát meg kell fizetni).


Szóval nem olyan egyszerű, ahogy első válaszoló mondja, hogy fix = jó, változó = rossz.


Ilyen rövid távon elgondolkoznék a változó kamatozáson, de erre nincs egyértelmű magyarázat. A világ legnagyobb közgáz koponyái sem tudják, hogy meddig tart ez a 0 közeli kamatkörnyezet, lehet, hogy 2 nap múlva összedől a világgazdaság, lehet, hogy 5 év múlva is ennyi vagy alig magasabb lesz a kamat.

2017. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Melyik bank ez, ahol ekkora a különbség 3h és 5 éves kamatperiódus között? (OTP?)

Mennyi a vételár?

2017. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Előző válaszoló vagyok. Megnéztem egy kalkulátort, 7,5MFt hitelre 20 éves futamidővel, 5 éves kamatperiódussal a hitel havi részlete 45.638Ft.

Mit javaslok? SOS válts bankot. Írj, ha segítsek.

2017. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lakáshitelről van szó, de komplikált a helyzet. Támogatott hitel nem adható haszonélvezet miatt. 2.5 év múlva lenne betörlesztve a 3 ltp. Meg ha még plusz tudnánk összeszedni pénzt akkor végtörlesztenénk. Otp hitel, mert ott dolgozom, de nem a banki alkalmazottként. Egyszerűbb a papírozás így nekem, nem is keresek másik bankot.
2017. nov. 1. 12:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy OTP hitel, mert ott van ekkora különbség a 3h és az 5 év piaci között.

Én nem lennék ilyen "hűséges" a munkahelyemhez, ha azzal havi 14E Ft-ot bukok, de te tudod...

Az általam küldött ajánlat piaci kamatozású és fogyasztóbarát, de nem OTP-s. Más elvárás nincs, mint havi 150E Ft-os jóváírás a folyószámlára, de ez nem csak munkabér lehet.

2017. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez az "egyszerűbb papírozás" egy vicc, ugye tudod? Azért mert kell pár havi folyószámla kivonat, meg egy Munkáltatói igazolás pluszban ahhoz képest, ha az OTP-ben maradsz, az nem lehet olyan megterhelő...
2017. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Minek bankot váltani Abban a bankban veszel fel hitelt, amelyikben akarsz, akár több bank ügyfele is lehetsz. Ha elégedett vagy a mostanival, attól még vehetsz fel máshol hitelt.
2017. nov. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lakáshitel Cafeteria nem választható?
2017. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!