Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen évjárat a legrégibb...

Milyen évjárat a legrégibb ezer FT bankjegy, amely jelenleg törvényes fizetőeszköznek minősül?

Figyelt kérdés

Utánakerestem neten, de teljesen egyértelmű válaszra eddig nem akadtam. Rendelkezem 2007-es, fémcsíkos ezresekkel. Ez még jelenleg is törvényes fizetőeszköz?


Egy netes cikk megemlíti, hogy hamarosan nyomtatnak új ezreset, és az eddigiek 2018 okt 31-ig fogalomban maradnak.


De melyek az eddigiek, melyek törvényesek? A zöld Bartókos nyilván már nem. De a fémcsíkmentes kék ezres sem.


Na most, a 2007-es címleteim mind fémcsíkosak, igaz, vörösréz színűek, nem pedig ezüst, mint a későbbi kiadás.


Fémcsíkosakat -egy cikk szerint- 2006 óta gyártanak.


Eddig azt szűrtem le, hogy minden ezres, ami fémcsíkos, továbbra is törvényes fizetőeszközök, más szóval a 2006-ban, vagy később gyártottak.


Ez igaz, vagy rosszul tudom?



2017. nov. 1. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Jól tudod. Sosem azt néztem, hogy milyen szinű az ezresen a csík, vagy hogy melyik évben készült, lényeg, hogy legyen rajta csík.
2017. nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem van zöld csíkos 2005-ből.
2017. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Mások is megerősíthetik, ha így tudják. Egyébként a kettesnek üzenem, hogy 2005-ös gyanús, legalábbis az egyik cikk szerint 2006-tól adtak ki fémcsíkos ezreset...
2017. nov. 2. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden fémcsíkos ezres jó.
2017. nov. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a 10ezresekről még nem döntött az mnb? Abból a 2014-ben kiadottak is törvényes fizetőeszközök jelenleg?
2017. nov. 3. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, azoknak még nincs határideje.
2017. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. nov. 4. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!