Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minden bank ilyen rosszul...

Minden bank ilyen rosszul bánik az ügyfeleivel (K&H)?

Figyelt kérdés

Lassan két éve a K&H ügyfele vagyok. Van náluk egy vállalkozói és lakossági számlám.

Eddig maximálisan meg voltam velük elégedve.

Egyéni vállalkozó vagyok, ugyan nem kötelező ezért vállalkozói számlát nyitnom, de könyvelés szempontjából tisztább, ha nem keveredik a kettő.

Nemrég váltottam a lakossági számlacsomagom a legmagasabb (kényelmi plusz) számlacsomagra, mert lakáshitelt tervezünk felvenni és ezzel a számlacsomaggal megtérítik a közjegyzői díjat 60.000Ft-ig.

A számlavezetési díj 1500Ft lenne, de ez feleződik ha havi 300.000Ft jóváírás érkezik a számlára, bármilyen jogcímen (és nullázódik a havidíj, ha van 3millió a számlán, de az nincs) Ma észrevettem a vállalkozói számlámon, hogy kaptam rengeteg "átutalási költség korrekciót", több ezer forintot visszamenőlegesen. Gondoltam ha már bent vagyok az e-bankomban, akkor megnézem a lakossági számlám is, mert szinte csak oda utalok magamnak pénzt. Mint kiderült, 3 hónapja nem feleződött a havidíja a számlavezetésnek.

Több se kellett, felhívtam a telecentert ahol közölték, hogy a korrekciós pénzeket azért kaptam, mert visszamenőlegesen hibásan vették le a tranzakciós költséget az átutalások után, mert a saját számlák közötti átutalás nem minősül már bankon belüli utalásnak, hanem úgynevezett átvezetésnek. Ez viszont ingyenes (jaj de boldog vagyok, hogy a saját pénzem a saját számlámra végre ingyen át tudom küldeni), így az erre levett költségeket visszautalták. Viszont ugyan ezen oknál fogva ez már nem minősül jóváírásnak (semmilyen jogcímen), emiatt nem fog feleződni a számlavezetési díjam a továbbiakban.

Egyrészt azért háborodtam fel iszonyatosan, mert tényleg nemrég váltottam a legmagasabb csomagra és direkt megkérdeztem, hogy ha a saját vállalkozóimról utalok az jóváírásnak minősül-e, és akkor azt mondta az ügyintéző, hogy természetesen.

Másrészt elkezdtem aggódni a közelgő lakáshitel felvétel miatt is, mintha nem lenne elég okom az aggodalomra vállalkozóként, de már emiatt is aggódom, mert ott is az egyik feltétel, hogy érkezzen hozzájuk "bármilyen jogcímen jóváírás".

Hétfőn bemegyek a bankfiókomba és kulturáltan kiverem a balhét finoman, úriember módjára, de nagyon fontolgatom, hogy átmegyek másik bankhoz ahol kicsit jobban megbecsülik azt, hogy két számlát vezetek náluk nem kicsi forgalommal.

Ti mit tanácsoltok, mit tennétek a helyemben?



2017. nov. 2. 14:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem, nem bánik minden bank ilyen rosszul az ügyfeleivel.
2017. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég alap dolog, hogy saját számlák közötti átvezetése nem teljesíti a jóváírási feltételt. Nem a bank a szemét, hanem az ügyintéző a hülye, de tényleg. KH-nál telefonon, e-mailben és bankfiókban érdeklődtem egy viszonylag egyszerű dologról, hárman mondtak másfélét. Másik bankban legalább hárman csak kétfélét :D
2017. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Ezt értem, csak egészen júniusig megfelelt nekik ez is, mert egészen addig feleződött minden hónapban a számlavezetési díjam, mivel megfeleltem az "X beérkező összeg bármilyen jogcímen" kitételnek.

Plusz mivel tisztában vagyok vele, hogy nem egy hagyományos felállás ez, hogy a vállalkozóimról utalok magamnak a lakosságira, ezért minden egyes alkalommal ezt megkérdezem konkrétan, hogy ez így is megfelel, rendben lesz? És mindig bólogattak. Amikor lakáshitel előbírálaton voltam, akkor is.

2017. nov. 2. 16:48
 4/28 anonim ***** válasza:
Mondom, KH-nál különösen hülyék :) Amúgy kiszámoltad már, hogy a feleződött 750 forintos havidíjjal hány hónap alatt bukod el a "visszatérített" közjegyzői díjat?
2017. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kiszámoltam, 6 és fél év. :D De nem elsősorban ez a fő bajom, hanem hogy lakáshitelnél fontos, hogy a jövedelmed a náluk vezetett (lakossági) bankszámlára érkezzen, ahonnan utána leveszik a havi törlesztőt. Na most ebből kiindulva szerintem bukom a lakáshitelem, vagy nem kapok kamatkedvezményt. Főleg emiatt bosszant fel. Vagy a feleségem számláját fogjuk használni, de neki meg harmad annyi a nettója, mint nekem. Nem ezen akarok értékes tized százaléknyi kamatkedvezményeket bukni.
2017. nov. 2. 17:04
 6/28 anonim ***** válasza:
A KH-ban a lakáshitelre akkor kapsz 0,5% kamatkedvezményt, ha MUNKABÉR jogcímen legalább havi 100E Ft érkezik arra a folyószámlára, ahonnan a törlesztőrészleteket fizeted.
2017. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ezt szintén külön megkérdeztem, hogy ha a vállalkozóimról utalok magamnak az is jó lesz-e, mert én is így olvastam az összes hirdetményben, hogy munkabérnek kell érkezni. De erre is azt mondták, hogy természetesen megfelel. Úgyhogy nem tudom tényleg ki a hülye, de ez katasztrófa.
2017. nov. 2. 19:00
 8/28 anonim ***** válasza:
Kérd, hogy adják írásba. Nem hinném, hogy megteszik. Vannak bankok, ahol a kamatkedvezmény eléréséhez elég a külső jóváírás, de a saját számlák közötti átvezetés ott sem működik. Otp, Erste, Kh viszont munkabért vár el.
2017. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Mennyi lakáshitelt fogsz igényelni és milyen kamatperiódust szeretnél?
2017. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Hétfőn mindenképp bemegyek megérdeklődni, hogy most akkor mégis hogy van ez. A héten már nem lesz időm sajnos.

Egyébként 14-16M hitelre lesz szükségem és 5 éves kamatperiódussal akarom felvenni, hogy az első 5 évben fixen alacsony legyen a törlesztő és tudjak mellette fizetni 3-4 fundit.

2017. nov. 2. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!