Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme két bankszámlát...

Van értelme két bankszámlát fenntartani?

Figyelt kérdés
Régebben nyitottam egy megtakarítási számlát a normál bankszámlám mellett. Azóta bankot váltottam, de megtartottam az előzőnél a megtakarítási számlát, így viszont havi kb. 700 Ft a megtakarítási számla díja. Így viszont nincs értelme a megtakarítási számlát fenntartani, az egyetlen érv az lehet mellette, ha a normál számlámmal történik valami, akkor még mindig ott van a megtakarítási. Van értelme a megtakarítási számlát csak emiatt fenntartani?

2017. nov. 3. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Praktikusabb lenne ugyanannál a banknál vezetni mindkét számlát, könnyebben kezelhető, az átvezetés is jellemzően ingyenes.

A megtakarítási számlák mostani kamatozása olyan 0,50% körül mozog, tehát elég komoly összeg kell ahhoz, hogy a kamat legalább a mostani számlavezetési díjadat kompenzálja.

Ha attól félsz, hogy a látra szóló betétedhez hozzá lehet férni a kártyáddal, akkor a lekötés is megoldás lehet. Ugyan kamatot alig fizet, de legalább a biztonsága adott.

2017. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Takarékszámlák nagyon gyenge kamatot adnak, hogy legalább átutalási díj ne legyen érdemes ugyanannál a banknál nyitni mindkét számlát.

Sőt van amikor a bank a takarékszámláért díjat nem is számol fel, ha folyószámla mellé nyitsz.


Most mely bankoknál vagy?


Ha takarékszámlában gondolkozol a Cetelem Bank nem rossz megoldás.

Nagyon kedvező, mert "magas kamatot" ad és díjmentes.

A folyószámládról átutalásnak van díja, de valószínűleg még így is jobban jössz ki. Utána kell számolnod.

2017. nov. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem van, nekem kettő van. Kp-t nem hordok, bármikor lehalthat az egyik bank rendszere, akkor ott a másik kártya. Így akkor se halok éhen, ha az egyik csődbe megy. Mindkettő nulla forintos, csak a kártyáért fizetek, ennyit megér.
2017. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!