Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az emberek miért vesznek fel...

Az emberek miért vesznek fel gyári munka mellett hitelt?

Figyelt kérdés

Az embereknek honnan van bátorságuk arra, hogy gyári munka mellett eladósítsák magukat? De ugyan ez igaz más alacsony kvalitású munkára. Lassan már a csapból is az folyik, hogy alig 1-2 évtizeden belül teljesen átalakul a munkaerőpiac és az egyszerű, monoton munkafolyamatokat átveszik a gépek, robotok.

Gyárban dolgozom és azt látom, hogy nálam alig pár évvel idősebb fiatal felnőttek (20-30-as korosztály), akik alig kóstoltak bele a családos életbe milliós hitelekbe verik magukat amiket 10-20 vagy akár több évig fizetniük kell (az esetek többségében lakáshitel, esetleg fogyasztói hitel).

Konkrétan egy olyan gyárban dolgozom amelyik jövőév elején 150-200 fős leépítésre készül. Mégis 5-10 kollégát kapásból tudnék sorolni akik az elmúlt 1 évben hitelt vettek fel.


Nektek mi a véleményetek erről?



2017. nov. 3. 15:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%
Jó volna kicsit közösen lehülyézni a kollégákat, ugye?
2017. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert baromi kevés azon emberek száma, akik úgy indulnak neki a világba, hogy fenekük alá tette anyuci meg apuci a házat meg a kocsit, meg a milliós összeget a bankszámlán, így nekik maguknak kell gondoskodni arról, hogy legyen házuk, autójuk, saját életük. Ehhez viszont pont amiatt, mert nem voltak milliók megspórolva nekik, így hitelt kénytelenek felvenni, ha egyről a kettőre akarnak jutni. Sajnos nemcsak a betanított munkásokra igaz az, hogy bármikor elveszíthetik a munkájukat, ma már egy állami cégre sem lehet azt mondani, hogy ott nyugdíjas állása van bárkinek, így sajnos bárkivel megeshet, hogy hitelt vesz fel és aztán meg elveszíti a munkáját. De ha mindig mindenki erre alapozna, akkor senkinek nagyon nem lenne a mai világban saját háza, mindenki a szülőknél vagy albérletben lakna.

Az megint más kérdés, hogy mindenki a saját keresetének megfelelő hitelt vállaljon be, amit akkor is tud fizetni, ha esetleg átmenetileg valami gond van.

2017. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
11%

A megszorult ember nem látja jól át a részleteket. Megszorulás az ha például kell a lakás. De néha kapzsiságból is bedőlnek az emberek, de az inkább havi extra kamatot ígérő piramisjátékba történő bedőlés szokott lenni. Például a Quaestor esetén.

Két dolog hajtja az embereket:


1. Félelem

2. Kapzsiság.


Hitel felvételénél hogy melyikről lehet szó? Döntse el mindenki maga, lehet hogy mindkettőről. Ugyanis ha valaki nagy palota építésére vezs fel hitelt, abban az esetben aligha lehet megszorulásról (azaz félelemről) beszélni.

2017. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
11%

Meggondolatlanok.

Amúgy nekik adósságuk van nem hitelük.

Ha okosan csinàlnàk pl piacképes szakmára vennének fel kölcsönt akkor okosan döntenének.

2017. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

"Jó volna kicsit közösen lehülyézni a kollégákat, ugye?"


Nem feltétlen, mert addig már eljutottam. Most pusztán kíváncsi vagyok más emberek véleményére, mások más szemszögből, hogy látják.

2017. nov. 3. 16:17
 6/31 anonim ***** válasza:
34%

"akik úgy indulnak neki a világba, hogy fenekük alá tette anyuci meg apuci a házat meg a kocsit, meg a milliós összeget a bankszámlán, így nekik maguknak kell gondoskodni arról, hogy legyen házuk, autójuk, saját életük."


Rossz szöveg! Nekem sem tettek semmit alám a szülők. Mindenem amim ma van, saját magamnak köszönhettem és nem, hitelt soha nem vettem fel, és nem is fogok. Tudod, én meg akarok dolgozni azért amim van, és nem akarom eladósítani magam csak azért hogy dicsekedhessek az újépítésű lakásommal, közben meg párizsis zsömlére sem futja. De ti ezt soha nem fogjátok fel, mert ti azonnal akartok mindent. Na, nektek ott a hitel, de aztán ha nem megy a fizetés, ne fussatok sehova hogy segítsen, "mer a szemét bank meg szemét kormány".....

2017. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
az ilyen kekec, mások életében vájkáló hülyéket utálják mindenhol, sanszos, hogy te repülsz először...
2017. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%

"pusztán kíváncsi vagyok más emberek véleményére, mások más szemszögből, hogy látják"


Nos elmondom én, mert hosszú évek óta tapasztalom itt a gyakorin, hogy hogyan állnak a hitelhez az emberek:


1.- Ááá, úgyis vissza tudom fizetni, velem soha nem fog semmi betegség történni (ha így nem is mondja ki, de nem gondol bele, nem hiszi el, hogy 15-20 év alatt BÁRMI MEGTÖRTÉNHET.

2.- Áááá, az én munkahelyem biztos, itt dolgozom már ... éve - van, hogy már egy éve is :D Arra nem gondol, hogy ha megszűnik a munkahelye (becsődöl, stb) akkor miből fogja fizetni?

3.- CSOK - 10 éves bentlakási kötelezettség van - na itt jön majd az igazi meglepődés. Mit fognak csinálni, ha ez alatt tönkremegy a házasság?


Ezekbe nagy általánosságban nem is gondolnak bele az emberek, nem mérik fel a lehetséges kockázatokat.

Vagy van, amikor a MOST KELL, DE AZONNAL (nem lakáshitelre mondom) erősebb annál, mint hogy összerakja azt a pénzt vagy felmérje, hogy nincs az igényeire megfelelő keret.


4.- és van még egy változat, de ez nem a lakáshitelnél, hanem pl. áruhitel, telefon, stb.: áá, ezt nem kell visszafizetni, felveszem a hitelt, elsunnyogom, aztán úgysem tudják behajtani, mert nincs semmi a nevemen.


"Kedvencem" az a kérdező, aki 500 ezer ft-os fizetéssel a fizetése 60 %-ára, havi 300 ezer ft-ra akarta eladósítani magát lakáshitelre, kb. 20 évre. Én megkérdeztem tőle, hogy mégis hogy fogja fizetni ezeket a hiteleket, ha pl. munkahely változás vagy betegség miatt kevesebb fizetést fog kapni? Mire közölte, hogy mi negatívak vagyunk és ilyen nem lesz, stb. Pedig a táppénz a fizetés 60 %-a (300 ezer ft)- nem kell hozzá sok ész kiszámolni: ha megbetegszik, máris a táppénze a teljes törlesztőre megy - rezsire, ételre meg nem marad pénz.

Hiába győzködtük, hogy őrültség ezt így bevállalni...

2017. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

"az ilyen kekec, mások életében vájkáló hülyéket utálják mindenhol, sanszos, hogy te repülsz először..."


Nem hiszem, hogy vájkálás lenne, feltettem általánosságban egy kérdést, plusz mellé írtam saját tapasztalatomat példaként, hogy érhetőbb legyen. Engem nem mások élete érdekel, hanem sokkal inkább a jelenség. Konkrétan egy portfolio.hu-s cikk alapján vetődött fel bennem a kérdés.


u.i.: Egyébként repülök magamtól egészen Németországig, jövő februárban.

2017. nov. 3. 18:36
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

Én is voltam minimálbéres sok milliós lakáshiteles, majd szabad felhasználású devizahiteles ( mert hát az olcsóbb, kevesebb a törlesztő x ideig... )


Kb jól leírták a típusokat, és igen mindig tanul az ember, meg fejlődik, érik a gondolkodása pénzügy terén is (pláne ha szakmájává is válik ). Ma már teljesen máshogy látom a helyzetet és nem vennék így fel hitelt fogyasztási célra legyen az lakás, autó, áruhitel, stb.

Azóta több ingatlant is vettem hitel nélkül, de az első hitele még mindig tart... Igaz ma már a törlesztőjét a bérleti díjak fedezik.


És az is igaz, most vettem fel 0%-os providentet havi 54 ezres törlesztővel, így azért mint forrás sem zárnám ki a hitelt, de nem fogyasztási céllal. Azt max ilyen jellegű 0%-al, így a törlesztőkbe megy a havi/heti megtakarítás.

2017. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!