Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bizonyos emberek miért verik...

Bizonyos emberek miért verik adósságba, hitelbe magukat, hogy vehessenek egy új telefont vagy tv-t?

Figyelt kérdés

A lakáshitelt teljesen normális dolognak tartom, hiszen nagyon kevés az olyan ember, aki önerőből tudna magának venni egy lakást vagy házat...


Na de, hogy valaki amiatt vegyen fel hitelt, hogy vegyen egy új telefont, meg egy tv-t... hát az egy idióta... ezeknek az ostobáknak nem tanították meg a szüleik, hogy addig nyújtózkodunk, ameddig a takarónk ér ?? Amikor meg nem tudják fizetni a hitelt, jön a végrehajtó akkor meg jön a sírás meg a rívás... szóval lényeg a lényeg, nagyon sok a hülye ember... több a hülye, mint a normális.



2017. nov. 6. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Mert semmi pénzügyi kultúrájuk nincs, az ilyen emberek egy részének az a lényeg, hogy mutogathassa a csóróbb haveroknak/családtagoknak a szarját amit hitelre vett, a másik fele pedig bedől a reklámoknak és azt gondolja, hogy az a bizonyos cucc kell neki.
2017. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 meszike91 ***** válasza:
78%
Egyszerűen buták. Képesek elhinni a reklámokból, hogy nekik szükségük van az adott termékre, még akkor is ha nincs. Vagy rosszabb esetben egyszerűen menőzésből veszik meg.
2017. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Azt a hitelintézményi szolgáltatást is egynek tekintik a sokféle szolgáltatás közül, tehát úgy gondolják azért van hogy igénybe vegyék. Ahogy a csalóknak is bedőlnek akik ezer Ft-os paplant minden betegséget gyógyító csodapaplanként rájuk sóznak több százezer Ft-ért. Számukra az is csak egy szolgáltatás a többi közt és nem mérlegelnek, nem számolnak, ahogy a fizetést éppen megkapott vásárlók is mérlegelés nélkül rakják tele a bevásárlókocsijukat. Az ösztöneik szerint cselekednek ahogy a légycsapdába repülő legyek.
2017. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem értem hó elején miért vannak jobban tele a boltok. Ha hónap végén nincs pénz akkor hónap elején se dőzsölök. De sokan nem így gondolják.
2017. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Ennek inkabb pszichologiai okai vannak. Nyilvan nem tudnak egyben kifizetni, ezert veszik hitelre (egyebkent a 0% THM nem annyira rossz, ha ugy vesz valaki). Mivel nincs penzuk egyben kifizetni, valoszinuleg nem keresnek tul sokat. Ebbol kifolyolag sok dolog hianyzik az eletukbol ami boldogsagot adhatna. Ezt pedig igy "hianypotoljak". Nekem ez inkabb szomoru, mint felhaborito. Persze nalunk is van a csaladban ilyen ember, akkor inkabb bosszant. Foleg ha ho vegen hozzank jon kolcson kerni. :)
2017. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tv, telefon ez szinte mindenkinek kell. Engem jobban bosszant, ha vki 30-50ezret elcigiz a fizujából, mint egy ismerősöm, aki 130 nettót keres, de eme hobbijára jó sok elmegy.
2017. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Miért, mert az emberek nagy része a reklámok által befolyásolható, s még a csapból is az folyik, hogy "ingyenhitel", meg "mert megérdemli", stb.


Íme egy példa, amibe épp most szaladtam bele:

"Unod már a szakadt verdát, amivel jársz? Itt a megoldás! Egy olcsó kölcsönnel már havi néhány ezerért lehet új autód. Nem hiszed? Nézd meg a saját szemeddel!... "

2017. nov. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell TV, telefon mindenkinek! Ha nagyon kell akkor is kapsz mindkettőt kb 5000 forintért használtan. Nem muszáj hitelből.
2017. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as, totál igazad van! :-) Csak azzal nem lehet "menőzni" :D


Egyik évben beleesett a vízbe a gyerekem telefonja - tönkre is ment annak rendje módja szerint. Mivel épp nem volt hirtelen 30-40-50 ezer ft-om erre a célra (ennyiért lehetett volna a telefontársaságtól venni, ezért elmentünk egy használt telefonos boltba (jó, mondjuk ismerős ajánlotta, így tudtam, megbízható hely) - és akkora szerencsénk volt, hogy megvettük UGYANAZT A TELEFONT (amije volt) 5 EZERÉRT! :D Ráadásul a régit is megtartottuk, mert némely része alkatrésznek még jó lehet - gondoltuk... De ennek már 2 éve és az újabb, használt telefon Hála Istennek azóta sem romlott el. Szóval valóban így is lehet élni :D

2017. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert másoknál is ezt látja és felébred benne az "érek én is annyit mint a szomszéd" érzés.

A lakótelepen ezek a dolgok státusszimbólumnak számítanak, amiért sokan hajlandóak eladósodni.


Az az ördögi kör az egészben, hogy akinek kevés a fizetése, nem tud félretenni, hónapról-hónapra él, hitelből tart fenn egy látszat-életszínvonalat. Ezek az emberek sajnos a pénztelenségben szocializálódtak, soha nem volt két forint megtakarításuk, nem alakult ki a pénzügyi érzékük.

Én ezt soha nem tudtam átérezni. Én semmit nem tudnék jó érzéssel úgy használni, hogy közben tudom, hogy még ki sincs fizetve. Ez tőlem távol áll, de sajnos sokaktól nem.

2017. nov. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!