Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » SOS! Nem akarják megszüntetni...

SOS! Nem akarják megszüntetni a bankszámlám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval Raiffeisen Díjnullázó számlám van, egy Egyenlegplusz-os hitelkerettel, amihez soha a büdös életben nem nyúltam, természetesen most is teljes egészében rendelkezésre áll.

Az ügyintéző a hitelkeret miatt azt mondta, hogy nem lehet megszüntetni, hanem először azt kell módosítani külön 2500 ft-ért, és utána majd. Én azt találtam ebben a dokumentumban:

[link]

hogy, ha a hitelkereten tartozás van, akkor azt a bankszámla megszüntetésével egyidejűleg ki kell fizetni a kamatokkal együtt. Tehát ezek szerint meg lehet egyidejűleg szüntetni, csak ki kell fizetni a tartozást.

Na ez a tartozás nekem nincs... és mégis azt mondták, hogy külön kell lezongorázni a kettőt...

Mellesleg a bankkártyám használhatatlan, mert egy év alatt a pénztárcámban szinte darabjaira hullott és már a mágneskártyát semmilyen automata, de még a sajátjuk sem érzékeli rendesen, így nem tudok pénzt felvenni sehol. Ezt is jeleztem, hülyének néztek.

Olyan pontot találtam, hogy aktív hitelkártya szerződéssel nem lehet megszüntetni, de ez elvileg nem hitelkártya, hanem hitelkeret, plusz ott a másik pont. Nem akarok 15 napot várni a megszüntetéssel... már nem ide érkezik a fizetésem, mert azt elintéztem, így ki kellene fizetni még 2000 ft számlavezetési díjat is...

Valaki valamivel segítsen!



2017. nov. 6. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2 lehetőség van: átolvasod a szerződésed és rájössz hogy te apróbetűben elfogadtad ezeket a feltételeket, és aztán fizetsz, vagy nem olvasod át és fizetsz. De a fizetés állandó pont lesz...
2017. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a hitelkeretből semennyi sincs kihasználva, nem lehet ez akadály.

De akkor előbb szüntesd meg csak a hitelkeretet és utána a számlát. Erre mit mondanak?

2017. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!