Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyit vonhatnak le a fizetés...

Mennyit vonhatnak le a fizetésemből tartozás miatt?

Figyelt kérdés

Van egyszer kb 400 ezer Ft-os adótartozásom (TB,nyugdíjhozzájárulás,stb) illetve kb 170ezer Ft os követelés a T-hometól.

Olyan lehetséges,hogy az adó miatt egyszer tilt fizetésből a NAV 50%ot és a maradék számlára összeget még pluszban inkasszálja? vagy kétszer nem hajthat be ezen formában? Ugyanez adott a Thomera is?!

Azaz együttesen rárakhatnak tudtommal 50% tiltást a bérre, de maradék bérnek meg kellene érkeznie a számlára nem? Leegyszerűsítve aki a munkáltatónál tilt,az inkasszálhat is? Köszönöm szépen



2017. nov. 13. 23:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel két helyre tartozol, ezét a fizetésed felét tilthatják. És igen, a letiltástól függetlenül inkasszózhatnak a számládról.
2017. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ha tegyük fel a nav egyszer letilt 33%ot plusz még inkasszál is,a maradék számlára érkezett összegből,azt mégis hogy teheti meg? túllépi az 50% ot bőven.ezt nem értem teljesen.Mert ha nem tilt és inkasszál az tisztasor,de egy behaajtó csoport ,hogy tarthat igényt mindkettőre?!
2017. nov. 13. 23:59
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az 50% korlát az csak a fizetésletiltásra vonatkozik. Az inkasszó az meg egy másik eszköz, amire az a szabály vonatkozik, hogy legalább az öregségi nyugdíjminimum összegének maradnia kell a számlán. Emellett még akár ingóságokat is lefoglalhat, illetve ha elég nagy a tartozás akkor lakóingatlant is elárverezhet, ha van.

Ezek az eszközök mind a rendelkezésére állnak és nincs olyan szabály, hogy nem alkalmazhatja mindet egyszerre is akár.

Olyan van, hogy elsősorban a munkabérből kell letiltani, ha ebből a behajtás előre láthatóan hosszabb időt vesz igénybe, akkor jöhet a többi eszköz.

Márpedig hosszabb időt venne igénybe, hiszen nem sikerült a teljes tartozást a fizetésletiltással behajtani.

Ezért érdemes mondjuk bemenni hozzá és megállapodni részletfizetésben...

2017. nov. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem.

200ezres fizetésből relativ mi számit hosszabb időnek,ha csak a NAV-os tartozást nézem(400 ezer) és 33%al számolok,pár hónap!

És ha már landolt az inkasszó is a tiltás mellett,gyakorlatban lehet kérvényezni,hogy az inkasszót vegyék le és csak a tiltás maradjon?

És egy másik abszurd helyzet,az lehetséges,hogy tegyük fel NAV és thome is inkasszálja számlám és egy jövedelmet kétszer inkasszálnak?! (azt már azért gondolom nem :D )

2017. nov. 14. 00:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam olyanra is,hogy a jövedelmet hozzátartozó számlájára kérem(Ha bankban meghatalmaz a hozzátartozó hogy kezelhetem a számláját,gondolom a munkahelyen el kell fogadniuk) és akkor már "csak" tiltani tudnak elvekben,inkasszálni nem!
2017. nov. 14. 00:33
 6/13 Carragher_x ***** válasza:
46%
Menj be a navhoz és a t-homehoz (vagy a végrehajtóhoz, nem tudom hol tart az ügy) és állapodj meg velük részletfizetésben. Addig is kérd a fizetésed kp-ban.
2017. nov. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Ha megegyezel a végrehajtóval részletfizetésben, akkor ő ad papírt, amivel ha bemész a bankba, akkor feloldják az inkasszót. Sőt, ha megegyezel vele, akkor nyilván a fizetésből se fog letiltani, feltéve, hogy minden hónapban az előírt határidőig önként befizeted neki azt az összeget, amiben megegyeztetek.

Fogalmam sincs, mi van, ha összeütköznek az inkasszók, de valószínűleg az, hogy aki előbb ér oda, az lekap mindent a számláröl amit lehet, a másik meg így járt, majd legözelebb :P Nekik van idejük, addig is kamatozik a tartozás, előbb-utóbb meg lesz miből behajtani, hacsak csöves nem lesz az ember a szeméttelep partján. :P

2017. nov. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen,erre gondoltam én is,hogy legalább addig míg így vagy úgy a kiegyenlítés nem történik meg kp-ban kérem a fizut(aakkor csak tiltani tudnak,ami már nem mindegy)

Viszont a munkáltató minden rossz szájíz nélkül köteles rá ha kérem?!

2017. nov. 14. 00:51
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

KP-ban fizetés esélytelen! Ne is töltsd vele az időd!


Ekkora tartozásnál ajánlj legalább 50 000 ft havi törlesztést.

2017. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Életmód, hozzáállás változtatásra még nem gondoltál? Utólag minden befizetés drágább (költségesebb), ráadásul egy csomó stressz rongálja az ember idegeit.

Az állambácsi, és a cégek is meg akarják kapni, ami nekik jár. Ami a kimenetelt illeti, nem vagytok egy súlycsoportban, jól fizetett jogászok gondoskodnak arról, hogy a páciens ne találjon egérutat...

2017. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!