Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2 millió Ft Németországba...

2 millió Ft Németországba való utalását, hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Jövő januárban kiköltözöm Németországba. Addigra kb. 2,5 millió Ft spórolt pénzem lesz, ebből 500 ezer Ft kp-ban szeretnék kivinni viszont a maradékot majd kinti számlámra szeretném elutalni. Erre milyen lehetőségek vannak? Előre is köszi a segítségeket.

2017. nov. 14. 16:17
1 2
 1/11 Carragher_x ***** válasza:
100%
Nyitsz egy számlát Németországban, aztán elutalod magadnak. Nem egészen értem a kérdést amúgy, ez így túl evidens:)
2017. nov. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Szamlat Nemetorszagban magyarkent biztosan nem fog csak ugy nyitni. Kezdve azzal, hogy szemelyesen kell odamenni es megnyitni, ahhoz meg pl. munkahelyet kell felmutatni.


Ha mar van szamla, nyilvan fogod es atutalod netbankon keresztul.

2017. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Szamlat Nemetorszagban magyarkent biztosan nem fog csak ugy nyitni."

Aztán miért nem? EU-n belül vagyunk, ID + adott országbeli lakcím igazolás társaságában szépen elsétál egy ottani bankfiókba és megnyitja a számláját. Itthon is pont ugyanígy megy külföldiként.

2017. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért vannak olcsóbb módszerek mint közvetlenül utalni. Pl transferwise
2017. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na igen, kicsit konkrétabban kellett volna fogalmaznom. Egyrészről, hogy olcsón jöjjek ki, tehát hogy lehet megúszni a legtöbb felmerülő költséget? Illetve, ha Magyarországon megszüntetem az állandó lakcímemet akkor törülnöm kell a bankszámlámat is, hogyan oldjam meg az utalást? Hol parkoltassam addig a pénzt?
2017. nov. 14. 21:40
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
Tényleg nem akarlak baxogatni, de aki összespórol ennyi pénzt, az ne legyen már ennyire fillérbaxó egy mondjuk 5-8-10ezer ft-os átutalási költség miatt...
2017. nov. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: pont ezért kell transferwise vagy valami hasonló. Akkor nem bukik sokezret a banki pénzváltás és borsos utalási költségen.
2017. nov. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ekkora összegnél jóval többről van szó, mint 5-10 ezer Ft költség.
2017. nov. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Carragher_x ***** válasza:

"de aki összespórol ennyi pénzt, az ne legyen már ennyire fillérbaxó egy mondjuk 5-8-10ezer ft-os átutalási költség miatt..."

Pedig valószínűleg pont ezen meggondoltnak nevezhető magatartása miatt sikerült neki ennyi pénzt összespórolnia. Szóval de, nyugodtan legyen "fillérbaszó", bár ez pont nem az.:)

2017. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ugyan már, hagyjuk már ezt a mártírkodást. a legtöbb bank %-ban adja meg az utalási költséget, ami maximalizálva van pl 6000 Ft-ban (Otp). Ne mondja már nekem valaki, hogy ekkora összegből ezt sajnálja.... akkor is fillérbaxás, ha ebből tette össze, ha nem. Anno én 1 milliót utaltam, mégse vágott földhöz a kezelési költség...
2017. nov. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!