Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékom van a fundament...

Lakástakarékom van a fundamentánál, de nekem most lenne szükségem lakáshitelre? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ugyan fizetek már 1,5 éve fundamenta lakástakarékot, de nekem most lenne szükségem lakáshitelre. Akkor inkább nézzek szét a bankok ajánlatai között? Számít-e hogy már fizetek lakástakarékot? Hogyan tudok önerőt igazolni?

Ha a ház teljes értéke 6,5 millió forint, akkor vehetek fel 3 millió hitelt? (a többi önerő lenne)

Még sosem csináltam ilyesmit, és tanácsok érdekelnének?



2017. nov. 20. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Keresd meg a Fundamentát, ahol kötötted a szerződést - úgy tudom, náluk is van olyan, hogy futamidő alatti hitelfelvétel.
2017. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha fundást akarsz, akkor énis azt javaslom, amit az első. Ha sima piaci hitelt akarsz, akkor keresni kell egy bankot és kész. Ennyi önerőre már adnak, ha nem valami nagyon gáz helyen van nagyon gáz állapotban.

A lakástakaérk pedig majd jó lesz előtörlesztésre, ha lejár.

2017. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Athidalo kolcsonnek hivjak es van ra lehetoseg.
2017. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, utánanéztem. Ha megvárom a két évet, akkor már megelőlegező hitelnek mondják, de még mindig nem olyan jók a feltételei, mint egy banki lakáshitelnek. Így lehet, hogy marad a bank és idővel betörleszteném a lakástakarékot.


Készpénzes önerőt tudok igazolni valahogy, vagy csak a számlán lévő összeget tudják elfogadni a bankok?

Szükséges külön lakásfedezet, vagy elég a 6,5 milliós ház, amit meg szeretnék vásárolni?


Köszönöm!

2017. nov. 20. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire becsüli a bank értékbecslője.

Az nem érdekli a bankot, hogy az önerőd miben van. Őt az adásvételi szerződésed érdekli, amiben feketén fehéren benne van te mikor mennyi pénzt adsz igazolható módon az eladónak. Ebből látszik majd mennyit kívánsz hitelből fedezni. A többi önerő.

2017. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most már értem ezt az önerő dolgot! Köszönöm!
2017. nov. 22. 11:32
 7/9 Kenyer79 ***** válasza:

Szia, ha másfél éve fizeted azonnali áthadaló kölcsönnek hívják.

Alacsony összegű hitelnél szerintem biztonságosabb, mint a piaci kamatozású hitelek.

Ki számítható, biztonságos.

2017. nov. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Azóta vettél már fel?

Most indultak új tarifák a fundamentánál, ahol elérhető lesz majd a 2.9 %-os lakáshitel, azonnali áthidaló kölcsön esetén, amint átfordul.

2018. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még nem vettem fel. Bízunk benne, hogy meg tudunk egyezni az eladóval 2 részletben. Ha nem, akkor lehet, hogy szükség lesz rá.
2018. jan. 19. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!