Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötvénnyel kapcsolatosan...

Kötvénnyel kapcsolatosan honnan tudom, hogy mikor éri meg venni egy kötvényt az alábbi mutatók szerint?

Figyelt kérdés

Eladási hozam (ilyen értékeket látok pl: 0,8 1,2)

Bruttó eladási árfolyam(%) 112%,99%

Vételi hozam

Bruttó vételi árfolyam(%)


Szóval most hozamból származó nyereségem és az árfolyam nyereségem eladási-vételi értékekből jön ki?


Csak ha jól értem pár oldalon a kamatot is figyelembe kell venni.

Úgy is kérdezhetném,hogy van képlet,ami ezekkel az adatokkal meg tudja adni,hogy várható mekkora lesz egy kötvény össz megtérülése?

(Amit még látok,hogy eddig mekkora kamatot halmozott fel a kötvény)


2017. nov. 24. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit zavaros ez így, kötvényre nem nagyon lehet értelmezni.

Árfolyama és hozama a részvénynek van. A kötvénynek kamata van, ami a befektetett összeg előre meghatározott százaléka, azt mutatja meg, hogy hány százalékos nyereségért cserébe adsz kölcsön pénzt a kötvény kibocsátójának, aki előre rögzített feltételek mellett X idő múlva visszafizeti neked a teljes, kamattal növelt összeget.

2017. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Itt találtam némi útmutatást,de még emésztenem kell:)
2017. nov. 25. 16:11
 3/3 A kérdező kommentje:
2017. nov. 25. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!