Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CIB-esek kozul kapott mar...

Segitokeszseg kérdése:

A CIB-esek kozul kapott mar valaki levelet a devizahitelekkel kapcsolatosan? Aranyos osszeget allapitottak meg?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt írják a honlapjukon, hogy április második felében fogják kiküldeni.


[link]

2015. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Ez elkerülte a figyelmemet.
2015. márc. 25. 01:02
 3/5 gus76 ***** válasza:

2015 április 1-vel mindent jóváírtak a CIB-nél, a netbankban megnézhető.


Való igaz, az én esetemben az elmúlt 7 évben egyáltalán nem emelt kamatot a CIB (4,99 volt), max az árfolyamkülönbség miatt kaphattam vissza. Hát ez meg egyáltalán nem volt sok, kb 250 ezer FT, ezt fel is emésztette a gyűjtőszámlám az árfolyamgát miatt. Mostani THM 3.79 lesz, ez is jó.


Tehát most ez van. Kb ugyanannyit fizetek majd mint eddig, de azt ők sem tudták megmondani, ez most az árfolyamgátas törlesztőrészlet lesz vagy sem.


Realizáltak esetemben 20 milliós adósságot, 14 millió felvett hitelre amit 8 éve fizetek  (CHF) (30 évre vettem fel, már csak 23 van hátra :)


160Ft-on vettem fel CHF hitelt 2008-ban és most 256Ft-on fizethetem vissza. Aki anno tudott végtörleszteni nagyon jól járt, mi pedig nagyon rosszul.


Hol van itt a 20 százalékos tőketartozás csökkenése? 


Nem sírok, de ez nem mentés, hanem büntetés. Remélem más jobban jár.

2015. ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazan sajnalom az esetedet. Tenyleg. Mi mar visszafizettuk a kolcsont. 2.2Mft-ot 96 honap volt. A kezdeti osszeg havi 31,000Ft volt, a vegere mar 78,000Ft. Ergo minden honap kulonbozete+kamatos kamat+jogtalan arfolyam emeles. Ez jarna nekunk. Atlagban havonta 40,000-45,000Ft ot fizettunk. A kamatos kamattal valo visszaterites biztos, azt mar tudom, csak mar nagyon kene a penz. De a CIB oldalan az van, hogy aprilis masodik fele. Csak mar nem vagyunk cibesek, az adatokat eljuttatuk nekik termesztesen.
2015. ápr. 3. 01:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh es igen, az arfolyamkulonbseg az a nagyobb osszeg visszateriteskor, a kamatemeles szinte semmi, ezt is mondtak, de persze nem szo szerint, es kisse fondorlatosan.
2015. ápr. 3. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!