Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Gránit bankkal ezek lehetség...

A Gránit bankkal ezek lehetségesek?

Figyelt kérdés

Munkabéremet szeretném ide utaltani,ezenkivül a családtámogatási ellatásaimat.Ilyet lehet ugye?

Kártyával tudok fizetni?Illetve vidéki lakoskènt bármely ATM-bôl vehetek fel készpénzt?Illetve annyi hogy Kínából sokat rendelgetek ez lehetséges itt is?

A jelenlegi bankomból elegem van ,szeretnék váltani😡


2017. dec. 3. 08:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Jól gondolom, hogy te semmit nem tudsz a világról? Ezek akkora hülye kérdések, amikre egy 17 éves gyerek is tud válaszolni... Tudsz-e kártyával fizetni?? Ez komoly kérdés?
2017. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%

Amit kérdeztél azt bármelyik bankkal meg lehet oldani.


A Gránitot és a hozzá hasonló kis csip-csup bankokat nem javaslom.

Van nyolc "nagybank", illetve vannak középbankok is és takarékszövetkezetek is.


A Gránit is persze nyújtja azokat amiket keresel, de csak Budapesten van fiókja. Írtad is hogy vidéki vagy.


Ha bármi miatt fiókba kell menni, azért el kell menned a fővárosba. Nem lenne nagyon körülményes, csak azért hogy bemenj a bankba?


Ráadásul annak a költségét is számold a bankköltségekhez. Jó pár ezer forint, ami más banknál számlavezetési díjakat akár több mint egy évig fedezi. Persze ehhez konkrét számokat kellene látni.



Melyik városban laksz?

Még ha kisvárosban ahol mondjuk csak OTP és takarékszövetkezet van és a 30 km-re lévő megyeszékhelyen lévő pl. CIB Bankban nyitsz számlát azt is jobb mint ha mondjuk 100 km-re van tőled az egyetlen fiók.

2017. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

ez mind lehetseges, lassan 10 eve vagyunk a granitnal, meg nem voltunka fiokban, manapsag a granit adja a legjobb felteteleket es a legmagasabb beteti kamatot

nincs olyan bank ahova jelenleg jobb kondiciokkal at tudnank menni de mondjuk nem is akarunk

2017. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Na az ilyen kérdésekből látszik, hogy mekkora a sötétség a fejekben pénzügyek tekintetében. Ideje lenne, hogy az iskolákban elővegyék ezt a kérdést, talán hasznosabb lenne, mint az egyenes egyenletéről meg a szerves kémiáról tanulni.


A kérdésre válaszolva:

Igen, a Gránit is egy bank, ugyanúgy működik, mint bármelyik másik pénzintézet.


"Munkabéremet szeretném ide utaltani,ezenkivül a családtámogatási ellatásaimat.Ilyet lehet ugye?"


Szerinted mennyi értelme van egy bankszámlának, amelyikre nem lehet pénzt utalni?


"Kártyával tudok fizetni?"


Nem b+, a Gránit csak díszkártyákat bocsát ki, poénvól van rajta a MasterCard logó, a kóbor apácák megtévesztésére. Ez a kérdés most komoly?


"vidéki lakoskènt bármely ATM-bôl vehetek fel készpénzt?"


Sőt, fővárosiként is bármelyikből vehetsz fel. ÉS még egy jó hírem is van: mivel a Gránitbak nincs saját ATM hálózata, ezért az ország összes automatájából azonos díjakkal és feltétlekkel vehetsz fel pénzt.


"Kínából sokat rendelgetek ez lehetséges itt is? "


Ez a bankodat szerinted mennyire érdekli?

2017. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Üdv!


Ajánlom a Gránit bankot.


A netbankon keresztul tudod igenyelni, hogy egy honapban ketszer ingyen vehetsz fel penzt barmelyik automatabol. A kínai oldal, ahonnan rendelsz, nézd meg, hogy milyen kartya tipusokat fogadnak el. Aszerint valassz kartyat a Gránitnál. Gránit digitalis szamlacsomagot ajanlom. Nincs szamlavezetesi dij, igy ha nem erkezik penz a szamlara akkor sem vonnak le semmit. Kivéve a bankártya eves dijat. De nem kotelezo kartyat sem rendelned a csomaghoz, viszont akkor csak utalni tudsz, aminek van koltsege. Tranzakcios illeték.

2017. dec. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat,sikerült döntenem.

És igen én legalább felvállalom hogy fingom sincs ezekről,legyen az hogy sötét vagyok mint a barlang,DE!

A jelenlegi bankommál azt elfelejtette közölni az ügyintéző,hogy ha nem éri el a 150.000 et a havi jóváírás akkor 3700 forintom bánja,vagy azt hogy ha pay passal fizetek a netbank egy kalap sz@rt nem ér mert csak napok múlva vonja le az összeget,ezért nem tudtam miért vagyok mindig minuszba vagy hova “tünik” a pénzem.

És bármennyire meglepő,előtte a Duna Takaréknál se utalni,se kínai cuccot venni szinte semmit nem tudtam csinálni csak levenni ATM bôl a pénzem.

Ja és igen az is érdekelt(ezért is bocsánat!) hogy bármelyik automatábol vehetek e fel,mert a jelenleginél 2!! engedélyezett,a harmadikat 1400 ft-ért számolták fel,mindezeket nem tudtam csak telefonos ügyfélszolgálat után!

2017. dec. 3. 14:20
 7/17 A kérdező kommentje:
Esztergomban élek egyébként,tehát ha valami nagy gond lenne feltudok utazni Budapestre,nem túl nagy távolság.
2017. dec. 3. 14:22
 8/17 anonim ***** válasza:
11%
Neked kellett volna elolvasni a szerződésedet, amiben MINDEN benne van, minden költség. Persze a magad fajták olvasni is alig bírnak, nem, hogy értelmezni amit látnak.
2017. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

A Gránitban pont az a poén, hogy nem kell berohangálni a fiókba ügyet intézni, elég előfizetni a videóbankra (egyelőre promociós jelleggel ingyenes, de később lesz díja), aimvel bármikor, bárhonnan eléred az ügyintézőt, webkamerán keresztül mutatsz neki személyit, és ugyanúgy intéződik minden, mintha személyesen bemennél.


Elég korrekt, normális bank, nem jellemző rájuk a lehúzás, de azért javaslom, hogy BÁRMELYIK banknál úgy indíts, hogy TE MAGAD elolvasod a hirdetményt, hogy mik a kondíciók abban a számlacsomagban, amit választottál. Ne az ügyintézőtől várd, hogy minden egyes apróbetűs hülyeségről tájékoztasson, mert akkor borítékolható, hogy megszívod. Nem feltétlenül azért, mert át akar verni, hanem mert elfelejti, máshogy mondja, félreérted stb.

2017. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Aki lepontozta a # 2/9 Időpont ma 09:32 válaszom kíváncsi lennék mivel nem értett egyet.


A kérdésre válaszoltam, elmondtam a negatívumát illetve mivel a kérdező tanácstalan segítettem neki.


Nem kell velem egyetérteni, csak jó lenne valami indoklás.

2017. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!