Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nyitok egy új bankszámlát...

Ha nyitok egy új bankszámlát egy másik banknál, de a régin vannak csoportos beszedési megbízásaim, hogy tudom átvinni őket az újra?

Figyelt kérdés
Az kocsi kötelezője meg a Fundamenta csoportos beszedéssel megy a régi számlámon, viszont szeretném ezeket az újra átvezetni. Mi a menete? Le kell mondani és újra kérvényezni a nulláról van van erre egyszerűbb módszer?

2017. dec. 10. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az új banknál meg lehet tenni, kérvényezni kell, hogy vegyenek át mindent. Számlaváltásnak hívják.
2017. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen ezt néztem én is, de még vannak még aktív dolgaim (pl. bankkártya, aminek kell 30 (!!!) nap :(, illetve egy befektetés, amit még ki kell vennem), így a számlaváltásnál nem tudom kérni a számla megszűntetését. Ennek ellenére is át lehet kérni a dolgokat, csak nem szűnik meg a számlám a régi helyen?
2017. dec. 10. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Sőt a régi számlát neked kell személyesen lezarni.

Az új bank ezt nem tudja elintezni helyetted.

2017. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szuper!! Köszi szépen a választ!

Igen, igen, a lezárás tudom, hogy személyes, szerintem pont ez is zavart össze, hogy akkor mit intéznek ők és mit én. Így tiszta, köszi még egyszer! :)

2017. dec. 11. 07:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Nah, azt mondták, hogy szüntessem meg a másik helyen, és vigyem fel újra náluk. :( Kár.
2017. dec. 11. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik bank ez amelyik nem vállalja?


A számlaváltás jogszabályi rendelkezésen alapul épp azért, hogy megkönnyítse a bankváltást.


A telebankot hívd fel és kérdezz rá ott is hogy hogyan lehetséges, hátha ők mást mondanak mint a fiókban.

2017. dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
MagNet Bank. Egyelőre vért izzadok náluk a számlanyitással: funkciónként könyörögni kell nekik, hogy bekapcsolják az alap dolgokat szinte egyesével. Kezdem bánni, hogy őket választottam a Gránit helyett. :(
2017. dec. 13. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!