Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mihez tudnám mérni, hogy a...

Mihez tudnám mérni, hogy a mostani pénz mennyit ér később?

Figyelt kérdés
Tudom van rá közgazdasági képlet, de nekem valami egyszerűbb, kézzelfoghatóbb dolog kellene, hogy a mostani 1MFt mennyinek fog majd megfelelni később (5, 8 év múlva). Ha mondjuk most viszonyítom valami viszonylag stabilabb dologhoz (persze tudom, hogy minden változhat) (arany, búza, dollár, átlagkereset, lakás m2 stb.). Pl. ha most kölcsön adok, akkor ha 6 év múlva tudják visszaadni akkor az mennyi lenne az akkori viszonyokkal kamat nélkül?
2017. dec. 17. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában az éves átlag!!!-inflációval szokták a pénz romlását számolni.

Csak az nem mindegy, hogy az infláció mértékét a kormány által mondottak szerint számolod-e, vagy a napi megélhetéshez szükséges u.n. bevásárló-kosárban szereplő dolgok árával számolod-e. Valahogy ez a kettő nem igazán jön szinkronba az utóbbi években!

2017. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

lakás m2 - ugye ez csak vicc volt?

2 év alatt 50-70%-ot?


Ha már ilyesmin gondolkodsz, az arany, de inkább az ezüst, vagy a réz egy régóta stabil és egyenletesen növekvő dolog.

2017. dec. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!