Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A banki számlatörténetben...

A banki számlatörténetben olyan fizetést találtam, amit nem én hajtottam végre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
December 22-én történt egy Pennyben Paypassal 1320 Ft levonása. Ez a bolt létező helyen van, azonban soha életemben nem jártam ott! Nem az összegen van a hangsúly, de ha van rá esély, szeretném visszaszerezni. Természetesen holnap bemegyek a bankba, de ha esetleg van itt olyan ember, aki ért hozzá, és fel tudna világosítani arról, mi történt, megköszönném. Előzetesen beállítok minden vásárláshoz pin-kódot. Illetve én személy szerint egy BKK automatára tudnék gyanakodni, ahol szintén Paypassal fizettem, ki tudja, meg tudják-e így szerezni az ember bankkártyájának hozzáférhetőségét?

2017. dec. 26. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem adtad ki a bankkártyát a kezedből? Családtag nem vásárolhatott vele? BIZTOS, hogy nem vettél semmit?


Bocs, nem akarom kétségbe vonni az épelméjűségedet, de karácsony előtt meglehetősen felpörgetett, hajszás az ember élete sokfelé jár a városban és előfordulhat, hogy egyszerűen csak kiment a fejedből - mégiscsak vettél valamit. Jómagam is jártam már úgy, hogy meg mertem volna esküdni rá, hogy én bizony ott nem voltam soha - aztán kiderült, hogy mégiscsak én vásároltam, csak egyszerűen elfelejtettem :D


Azért nem gondolnám, hogy valaki megszerezte az adatokat, mert ha én egy kártya adatait megszerezném, tuti nem 1.320 ft-ért vásárolnék, hanem nagy gyorsasággal 3x5 ezer ft-ért - kb ennyi a max, amit le lehet vásárolni paypassal.


"Előzetesen beállítok minden vásárláshoz pin-kódot."

Ezt a mondatodat viszont nem tudom értelmezni: a PIN kódot a kártya kibocsátásakor kell meghatározni - azt nem szokás változtatni. Nem limitre gondoltál?

2017. dec. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most hívd fel a bankot!
2017. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Istenem miért nem lehet értelemseb kiírni a kérdést, csomó egyéb infót nem írtál le.

1) van-e még másik kártya, ami a számlához tartozik, akár régi, akár mai

2) ha igen, kinél

3) mennyire messze van az a bolt tőled, mert ha mondjuk te Győrött laksz és Debrecenben vásároltak, az úgy marha érdekes

2017. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Válaszolva a kérdésekre: nincs másik kártyám, sosem adom oda senkinek. Egy városban van velem a bolt, persze. De akkor sem azon a környéken, ahol mozgom. Bankban csak annyit mondtak, hogy keressem fel az üzletet, kérjem el a biztonsági felvételeket, és akkor tudok feljelentést tenni. De mivel nem fogják nekem kiadni, a rendőrség meg ilyen kis összeggel nem foglalkozik, bukott ügynek látom sajnos.
2017. dec. 29. 09:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Tehát soha nem vásároltál a Penny Marketben semmit?


Az, hogy most nálad van a kártyád, nem jelenti azt, hogy december 22-én is nálad volt.


Egy válaszolóra reagálva, aki rögtön 3x5000 ft-ért vásárolna, a csalók általában nem találomra készítenek hamis kártyát, hogy pick szalámít vásárolhassanak a pennyben :D

2017. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt külön érdekesnek tartom, hogy tőlünk kérdezed, hogy mi történhetett december 22-én a penny marketben egy olyan városban, aminek a nevét sem tudjuk. XD
2017. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod biztonsági felvételt elkérni, hanem a Rendőrségé, te tiltsd le a kártyát
2017. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

A kártya letiltása sok ezer forintjába is kerülhet a kérdezőnek.

Én még mindig nem vagyok meggyőződve róla, hogy illetéktelen használta (1-es)

Kérdező, elmondom, én hogy jártam egyszer (ezt írtam is, hogy meg mertem volna esküdni, hogy én ott soha nem vásároltam): egyik alkalommal olyan vásárlás volt a kártyámon, ami abszolút nemjött be a memóriámba, mi lehetett, hogy lehetett? Egy olyan név és hely volt, ahol tutira nem jártam. Aztán kiderült, hogy az egyik boltban, ahol vásároltam, nem a BOLT HELYÉT tüntették fel a számlán, hanem a TELEPHELYÉT. Nem lehetséges, hogy Neked is egy központi Penny Market helyét írták?

Biztos, hogy aznap nem vásároltál semmit Paypass-al ekkora összegben egy másik Pennyben?

Ja, és még valami: a lekönyvelése a dolognak nem mindig akkor történik, amikor vásároltál:pl. egy dec. 20-i vásárlás könnyen lehet, hogy csak 22-én könyvelődik le. A felhasználható egyenlegen azonnal levonódik, de van, hogy csak 2-3 nap múlva könyvelik le a számlatörténetben.

2017. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!