Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel törlesztőnek...

Lakáshitel törlesztőnek vissza lehet igényelni a 30%-át?

Figyelt kérdés
2008. okt. 25. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy mikor vetted fel a hitelt, aki 2005-ben vette fel annak tuti, de azt hiszem még 2006 decemberig is oké, de ha utánna vetted fel akkor már nem lehet, mert eltörölték ezt a kedvezményt a személyi jövedelemadó törvényből.
2008. okt. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Idén vettem föl, úgyhogy akkor sajnos nem tudom visszaigényelni. :(
2008. okt. 25. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az adó-visszaigénylés ezen kívül még attól függ, hogy mekkora mértékű egyéb adókedvezményt vettél már igénybe, illetve mekkora az adód. Az, hogy 30%-át visszaigényelheted ez nem egy jog, hanem egy lehetőség, és egyéb feltételek is szükségesek ahhoz, hogy valóban meg is kapd a 30%-ot.

De, mint írták, te erre a fajta adókedvezményre nem vagy jogosult.

2008. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az egyéb kritériumoknak megfelelek, pont ezért is kérdeztem, hogy van-e rá lehetőségem.


De akkor ezek szerint nincs. :(

2008. okt. 26. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség hogy a 20 %-át visszaigényeled de az attól függ hogy melyik bankál, milyen tipusú hitelet vettél fel. pld UCB megtakarításos ingatlanalapú hitel, Ella hitel stb
2008. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!