Ma kaptam egy levelet az Intrum Justitia-tól, amelyben követelnek egy tartozást, mit tehetnek pontosan? Többi lent.

Figyelt kérdés

Felvettem egy nevetségesen kevés hitelt amit nem tudtam fizetni mert betegség miatt nem tudtam dolgozni. Eltelt fél év, és most jött egy levél az Intrum Justitia-tól , természetesen a hitelösszeg duplájával, hogy azonnal fizessem ki, nyolc napon belül, különben meghalok.


Kérdésem az lenne, hogy igaz az, hogy ezek személyesen is zaklatják az embereket? (Nem vagyok köteles ajtót nyitni, nem rendőr)


Továbbá azt szeretném kérdezni, hogy akit hitel fizetés elmulasztás miatt zaklatnak akkor mit tudnak csinálni?


Szó szerint SEMMI nincs a nevem, se lakás, se értéktárgy, se egy golyóstoll, szó szerint semmi nincs a nevemen. Még az a gép se amiről írok.


A hitelem fizettem volna, ha tudtam volna, de nem tudtam. Nem fejmosást kérek a kedves kommentelőktől, csupán tapasztalat-megosztást, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel a céggel?


Mit tudnak tenni, meddig lehet ezt az ügyet húzni (évekig?) és tényleg képesek személyesen is zaklatni az embereket (azt hallottam, igen.) Ezekre szeretnék választ kapni illetve arra "mi történik" velem ha nem fizetek. Merthogy nincs miből, ilyen egyszerű.


A levelükben csak annyi állt, hogy ha nem fizetek akkor kamat-kamattal és még annak is kamatával. De valóban "csak" ennyi? Gyűlik a tartozás összege, vagy egyszer megunják és rám törik az ajtót? Mit vehetnek el tőlem, ha egyszerűen nincs semmim sem? Meddig "húzhatom" a tartozás megfizetését? Jelenleg nincs pénzem, munkám pedig a betegség miatt elveszítettem.


Köszönöm az ÉRTELMES válaszolok. Tudom, hülye voltam, hitelt vettem fel, én bajom, de kíváncsi vagyok mi van ilyen esetben. Hallottam olyanról is aki évekig húzta ezt az IJ-s ügyet.



2018. jan. 3. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
13%
Alkud le fokozatosan akkora összegre amennyit kifizetnél .
2018. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Az Intrum I. csak egy követeléskezelő cég, nekik "nincsenek jogaik" mint egy végrehajtónak, tehát pl. nem törheti rád az ajtót, nem jöhet be foglalni stb.


Amíg nincs egy jogerős bírósági határozat (ideértve az FMH-t is), addig nem tudnak veled semmit se tenni, de nyilván ha bírósági szakba jut a dolog, akkor jóval több lesz a követelés a költségek miatt.


Feltételezem, hogy nem került a hitelszerződés közjegyzői okiratba foglalva, mert arra közvetlen végrehajtást lehetne kérni, de ha ilyen nincs, akkor pereskednie kell az Intrumnak vagy a követelés jogosultjának.


Zaklatni zaklatnak, ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni.

2018. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Végrehajtani rendőrrel megy, köteles vagy beengedni.

Amiről nem tudod bizonyítani, hogy nem a tied, azt elvihetik.

Elvileg 5 év az elévülés, ha nem küldenek levelet. Ha igen újra indul, vagyis életed végig elhúzhatják.

Ha van bejelentett munkahelyed, akkor onnan fogják vonni havonta.

Idéntől átveszi az összes végrehajtást a NAV, így behajtani már valószínűleg ők fognak.

2018. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Kedves harmadik!


Azért ne keverjük össze a behajt cégeket a végrehajtókkal. Két nagyon különböző dolog.

2018. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Persze, de ha végrehajtásra kerül ez várható. Kérdezte mi várható.

Megúszni nem fogja.

2018. jan. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Bazsika, nincs adósok börtöne vagy 200 éve


Kérdező, egyezkedj, ha nem teszed simán végrehajtóhoz mennek és letiltják a fizetésedből (amúgy meg akkor kellett volna egyezkedni a hitelezővel, amikor a nevetséges összeget nem tudtad törleszteni...

2018. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Estádio de Felchút ***** válasza:
91%

Koma, ne a Zintrumtől félj, azok néha hívogatnak, levelet küldenek, tájékoztatnak, de nem bántanak.

Majd ha pert nyernek ellened, rádverik a perköltséget, és a végrehajtó elkezd végrehajtani, na az majd muris lesz.

Ahová be vagy jelentve, oda kimennek, és foglalnak.

Valam bevételed csak van, miből eszel? Eltartanak? Mi lesz 10 év múlva? Hajlékony leszel a Blahán?

Na, szedd össze magad, gondold végig, hogyan tudsz törleszteni, mert ebből jól ki nem jössz.

2018. jan. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

"Felvettem egy nevetségesen kevés hitelt amit nem tudtam fizetni"


Akkor talán mégsem volt olyan nevetségesen kevés.

Az eljárás a következő: Intrum Justitia egy követeléskezelő cég, akik nem ingyen dolgoznak - így már az Ő munkadíjukkal megfejelt összeget követelik.

Ha nem jutnak dűlőre Veled, akkor végrehajtóhoz kerül egy idő után a dolog, de annak is van természetesen díja, így egyre nő a tartozásod és nem, nem fog elévülni, mert arról gondoskodni fognak. Nem tudom, hogy gondolod, hogy 5-10 évig a semmiből fogsz élni, semmilyen fizetésed, munkád nem lesz soha?

Nem tudom, milyen betegséged van, de az biztos, hogy minden létező pénzből meg fogják próbálni behajtani a tartozást - sokkal jobban járnál, ha egyezkednél, amíg nem nő több százezresre az összeg.

Hidd el, nem fognak békén hagyni.

2018. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi idő mire behajtócéghez kerül az ügy de kétlem, hogy bármit csak úgy elvihetnek ami nem is az enyém :-/ :(
2018. jan. 4. 08:08
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Ide figyelj, kérdező: ha azt gondolod, hogy az elkövetkezendő 10 évben soha semmilyen bevételed nem lesz, akkor nyugodtan csináld ezt és játssz a megúszásra.

De ezzel kb 10 év rettegést fogsz a nyakadba venni, hogy mikor, hol fognak a vélgrehajtók levsapni - ha Neked jó így élni, ám legyen.

Ja, és egy nevetségesen kevés hitelnél - mondjuk 50 ezer ft- korántsem lesz nevetséges, amire 300 ezer ft-ra duzzad a követeléskezelő, a végrehajtó és esetleg bírósági per költségével lesz megfejelve. Hidd el, nem fogják veszni hagyni a munkadíjukat.

Ha azt hiszed, hogy nevetve megúszhatod, ám próbálkozz, de TE FOGSZ ROSSZUL JÁRNI, NEM MI!!


Szerintem, akik itt "győzködünk" Téged, majdnem mind saját tapasztalatból beszélünk. Ha normális emberi életet akarsz élni, nekiállsz egyezkedni részletfizetésről és elmész dolgozni.

2018. jan. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!