Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az egészségpénztári számlár...

Ha az egészségpénztári számlára csak a kötelező havi alapdíjakat fizettük be, és a szolgáltatásokat minden esetben kp-val fizettük ki, attól még a számláink visszatérítésre kerülnek? Ha igen, ez mikor várható?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy csak a számlán lévő összeg erejéig térít a pénztár, de akkor az azt jelentené, hogy pl.: egy 200.000 ft-os beavatkozás díjának készpénzben is nálam kell lennie (mivel az orvos rendelőjében nincs terminál), és az EP számlámon is rajta kell lenni. Ez tényleg így van? Előre is nagyon köszönöm a segítő válaszokat!

2018. jan. 6. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván. Hogy máshogy gondoltad? A pénztár térítse neked a szolgáltatást?


Minden esetben a saját pénzedet kötöd ep-s vásárlás esetén.


Annyi, hogy terminál nélkül. is lehet fizetni egyes szolgáltatónál, ugyanis létezik telefonos engedélyeztetés.

A fogászom pl. így szerződött.

2018. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető volt a kérdésem... nem azt várom, hogy a pénztár állja a költségeimet!

A szolgáltatást én kifizettem készpénzben a helyszínen, a pénztár részére kiállított számlát pedig beküldtük a pénztárba.

A kérdésem az lenne, hogy a 20% miként térül meg (pl. adóbevallás után utalják vissza)?

És abban az esetben is visszakapom a beküldött számlám végösszegének 20%-át, ha az EP kártyán csak a kötelező alapdíjat tartjuk?

2018. jan. 7. 10:44
 3/5 anonim válasza:
100%

Mi most tervezünk ilyet kötni, úgyhogy kb képben vagyok a témában, de ha biztosra akarsz menni, szerintem legegyszerűbb, ha bemész a pénztárba, és megkérdezed.


Én úgy tudom, hogy a 20% adójóváírás és a számla alapján az összeg visszatérítése két külön dolog.


A 20% adójóváírás a pénztárba évente befizetett összeg után jár, ezt mindig a következő évben írják jóvá. Tehát ha csak az alapdíjat fizeted be, akkor az alapdíj 20%-át igényelheted minden évben. De a támogatást csak akkor kapod meg, ha jelezted az adóbevallásodban, hiszen az adóhatóság amúgy nem követi, hogy te mikor melyik pénztárral szerződsz, vagy szerződsz-e egyáltalán.


Az így összegyűlt pénzből tudod aztán az akármilyen kezelések költségét fizetni (vagy utólag számla alapján visszaigényelni, ha nem a kártyáról megy a fizetés)

Ha összegyűlt az EP számládon a 200.000, akkor az egészet, ha nem, akkor értelemszerűen max. annyit, amennyi rajta van.

2018. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. jan. 22. 06:52
 5/5 anonim ***** válasza:

"De a támogatást csak akkor kapod meg, ha jelezted az adóbevallásodban, hiszen az adóhatóság amúgy nem követi, hogy te mikor melyik pénztárral szerződsz, vagy szerződsz-e egyáltalán."



Dehogynem követi, a NAV szeme mindent lát ;) Nekünk pontosan tudta. Így csak el kellett fogadni az adóbevallás tervezetet. Belenyulni akkor kell ha valakinek több egészségpénztára van. Ekkor az adóbevallásban meg kell jelölni, hogy melyikre szeretnéd a visszatérítést kapni.


És igen kérdező, jól látod a gyakorlatban dupla pénznek rendelkezésre kell állnia egy rövid ideig (minimum kb 1-2 hét) mert van az az időszak, amikor az orvost már kifizetted, az egészségpénztárba is befizetted de még nem kaptad vissza. Ha közvetlen elfogadja az egészségpénztári kártyát az orvos akkor nem kell dupla pénz rendelkezésre álljon.

2018. okt. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!