Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a CSOK-ról?...

Mi a véleményetek a CSOK-ról? Kinek éri meg?

Figyelt kérdés

Párommal jövőre tervezzük az esküvőt és utána szeretnenk gyermekeket. Mindketten nagy családban nőttünk fel ezért nem is kérdés, hogy mi is 3-4-et szeretnénk. Viszont egy albérletbe egyet sem szeretnénk bevállalni. Töprengtünk mi legyen a megoldás de albérlet mellett gyűjteni sem könnyű, tehát elgondolkodtunk a CSOK-on, mint lehetőségen, de nem sokat tudunk róla és az internet tele van nem valós információkkal. Esetleg nektek van releváns tapasztalatotok, véleményetek, információtok róla? megéri belevágni? van esélyünk? Mi a véleményetek?


Nagyon köszönjük a segítséget!



2018. jan. 9. 19:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
40%

Egy kalap szr de ha megfelel, hogy 10 évig röghöz kötitek magatokat, hajrá.


- ha költözöl (munka miatt ma már esélyes), ha nem lesz 3 gyerek vagy elváltok 10 éven belül, visszafizeted plusz kamatok

- csak adott feltételekkel ÉS x milla kezdőtőkével veheted fel, ha ezek nincsenek, buktad


Az meg, hogy hitelre szülsz egyenesen szánalmas. Ha saját lakásra nincs pénz, akkor majd 3-4 gyereket eltartani és elindítani EGYENLŐ feltételekkel (értsd: egyetem mindenkinek) majd lesz?!


Kétlem, ilyenkor van az, hogy a legjobban tanulót nyomják, ő az istenke, a másik 2-3 meg oldja meg az életét, mert ugyebár nincs pénz x gyereket mondjuk huszonpár éves koráig támogatni, csak egyet... ha, egyáltalán.

2018. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
46%

Ismerősi körben egy pár felvette a CSOK-ot, mert húdejó. Hmm, eltelt 5 év, igaz, hogy már megvan a három gyerek, de a házasságuk romokban.

Most vagy szenvednek még 5-6 évig, hogy ne kelljen kiperkálniuk a 10 sok millát, amiben mindenki szépen tönkremegy, főleg a kisgyerekek, vagy elválnak és akkor bizony mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk.


A CSOK azoknak való, akiknek van legalább egy utód, és egyébként is lenne pénzük lakásra, csak így kedvezőbben tudnak építkezni, plusz FIX, betonbiztos állásuk van - ami meg ugyancsak nem garancia, mert a párommal most Svájcban élünk, mert a cég, aminek már jóideje dolgozik és elismert munkaereje, kiküldte Zürichbe, mert őt találták a legmegfelelőbb embernek.


Nulla gyerekre amúgyis hülyeség felvenni, mert honnan tudod, hogy lehet 3 gyereked, vagy egyáltalán képes leszel hármat szülni - anya utánam megállt, mert majdnem meghaltunk a szülőszobán.

2018. jan. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
35%
Ismerős azt mondta, kiszámolták vmi haverjával, hogy megéri felvenni a 10+10et akkor is, ha nem 3 gyerek. Úgyhogy fel is vette mindkét család, bár már most tudják, hogy nem lesz 3 gyerek. Szerintük mivel kedvezményes a hitel, még így is jobban megéri, ha majd kamatokkal együtt vissza kell fizetni. Én nem értek hozzá, nem néztem soha utána, ők állítólag szakemberek, de nekem valahogy ez akkor is sántít...
2018. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
29%
Mi két gyerek után igénybe vehettük volna, kp-ra vettünk is egy kisebb házat,hogy majd bővítjük vagy tetőterezünk, és akkor nem saját zsebből fizetjük ezeket, de kizáró ok a további meglévő ingatlanok tulajdonrészei amik vannak.esetleg azokat be lehetne tenni a vállalkozásba, és akkor jogosulttá válnánk, de tekintve hogy az elmúlt 10 évből 7 évben 3-6-8 hónapokat külföldön dolgoztunk, nem túl reális elképzelés, még akkor sem, ha azóta már azért itthon is megvetettük a lábunkat. Opciónak jó lehet, de még ennyi háttérrel sem mennék bele, a 10 éves röghöz kötés miatt, mert nem indokolt.
2018. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat viszont néhány ember a stílusán kicsit változtathatna...


En azt olvastam (de lehet hülyeség) hogy olyat is lehet hogy csak 10 milliot veszunk fel es a +10et amit vissza kell fizetni nem.

Van önerőnk, de kitudja hány év mire annyi lesz hogy hitel nélkül vegyünk lakást.

Viszont albérletbe szerintem nagyobb felelőtlenség szülni, illetve az ha valaki egyébként is akar gyereket nem értem miért rossz ha él a lehetőségekkel.

Ha pedig nem lesz annyi gyerek akkor így jártunk. Vissza kell fizetni, de akkor meg ugyanott vagyunk mint egy albérletnél csak az legalább ha kifizettük a miénk lesz.


Remélem értitek mire gondolok és nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, de kérlek a kioktató fenhélyázó hangnemből vegyetek vissza, mert én is igyekszem kultúráltan írni :)

Köszönöm!

2018. jan. 10. 08:02
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

A 10M csak új lakásra és csak minimum 3 gyerek esetén jár.

Ezt tudod?

Szóval ezek szerint már most is van egy használt lakásra való pénzetek? Csak arra kéne a CSOK, hogy használt helyett újat vehess? Mert arra oké.

Bár ha egy gyerek sincs, akkor elég merész. Egyrészt lehet, hogy egy se lesz, lehet, hogy egy vagy kettő után megálltok..

2018. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Testvéremék 1,5m-ot kaptak anno és 1 gyereket vállaltak be, nem jött össze, belefogtak a lombikos próbálkozásba, ahol gyógyszerallergiától kezdve az összes mellékhatás kijött rajta. 9 járulékos műtétet hajtottak végre rajta, mind a kezelések következményei. 4-er volt beültetése, 11-er petesejt levétele.


Első babát azért vesztette el mert 4700Ft-os vizsgálatot nem végeztek el rajta és ezért nem szedte a kb. 600Ft-os gyógyszert, a másodikat szintén. Önmagától utánaolvasott, kérte a vizsgálatot és kiderült ez volt a gond.

Itt viszont már volt pár szövődmény és 3 műtétet hajtottak végre rajta, a kövinél orvos elbaszta a beültetést...


10 milliót költöttek rá az évek során, a korábban kapott 1,5m-ra 2,97m-ot kellett visszafizetniük büntetőkamattal a nem teljesítés miatt. Kérvényezték, hogy ne tegyenek rá büntetőkamatot, hiszen önhibájukon kívül nem teljesítették a bevállalt 1 gyereket. Válaszként kaptak egy levelet miszerint az ő hibájukból nem született gyerek és nem tudják elengedni a büntetőkamatokat, hiszen csak 4-er volt beültetésen 5 helyett.

2018. jan. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Ezeket tudom, és jelenleg csak egy kisebb használt lakást tudnánk venni ami kettőnknek nem lenne rossz, de mint említettem mi több gyereket szeretnénk. Gondolkoztunk az örökbefogadáson is ha saját nem jönne össze, de ebben persze mi sem vagyunk biztosak csak mérlegeljük a lehetőségeinket és vágyainkat. De csak azért hogy megkapjuk a pénzt nyilván nem áll módunkban plusz gyereket bevállalni.


Viszont az olvasottak, véleményeitek alapján nem valami jó megoldásnak tűnik és inkább balul, mint sem jól sűltek el azoknak akik felvették.


Kíváncsi leszek, mert a nénikémék most próbálják felvenni, de nekik már van 3 gyermekük és egyébként is elkezdtek volna építkezni csak így jobban jönnének ki anyagilag.


De nekik nem is kellett albérletbe menniük hanem egy nagyobb lakást örököltek ahol elkezdhették a családalapítást.

Viszont ez nekünk sajnos nem adatott meg és ezért keressük a megfelelő opciót.

2018. jan. 10. 11:20
 9/37 anonim ***** válasza:
45%

2-es magyarázd már meg hogy vették fel ismerősödék 5 éve a 10 milliós csokot,mikor az csak 2016 óta van?

Kérdezőnek:ha van elég önerőtök vágjatok bele.Mi is felvettük igaz csak a 10 millió támogatást a hitelt nem.Így is lehet,amnyi,hogy a csokot a végén utalják,tehát az önerő beépítése után.Ja és nekünk is csak két gyerek volt még mikor igényeltük azóta megszületett a harmadik is.Már az új házba.

2018. jan. 11. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó vagyok az lemaradt hogy a válaszolók stílusa nagyrészr irigységből fakad,ne foglalkozz velük.
2018. jan. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!