Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a CSOK-ról?...

Mi a véleményetek a CSOK-ról? Kinek éri meg?

Figyelt kérdés

Párommal jövőre tervezzük az esküvőt és utána szeretnenk gyermekeket. Mindketten nagy családban nőttünk fel ezért nem is kérdés, hogy mi is 3-4-et szeretnénk. Viszont egy albérletbe egyet sem szeretnénk bevállalni. Töprengtünk mi legyen a megoldás de albérlet mellett gyűjteni sem könnyű, tehát elgondolkodtunk a CSOK-on, mint lehetőségen, de nem sokat tudunk róla és az internet tele van nem valós információkkal. Esetleg nektek van releváns tapasztalatotok, véleményetek, információtok róla? megéri belevágni? van esélyünk? Mi a véleményetek?


Nagyon köszönjük a segítséget!



2018. jan. 9. 19:10
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
58%

A hitel nem feltétlenül rossz. Egy kedvező lakashitel bizony megéri ha LTP-bol fizeted vissza nagy RÉSZÉT. Ezért most az alacsony kamat mellett még annak is megéri aki ki tudná fizetni készpénzben is.


Olyasmi dolog ez, mint most a diakhitel 2. Annak is érdemes felvenni akinek semmi szüksége rá. Beteszi pl állampapírba, nyereséget zsebre teheti, 0% kamat mellett pedig bőven elég ha csak a kötelezőt törleszti majdan.


Sok embernek be van akadva a lemez, hogy a hitel csak rossz lehet, pedig dehogy. Persze ehhez kell egy vaskos állami támogatás, de hát miért ne használja ki ezt bárki?

2018. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül rossza hitel, de azért 10 éves távlatban előre tervezni csak elméleti szinten lehet. Az egyes élethelyzetek pedig mindenkinél más és más.


én pl. felvettem most október végén Providentet is, 0% kamattal, otthon szolgáltatással. Csak azt fizettem vissza, amit felvettem, azt viszont megforgattam és lett év végére 40% hasznom rajta.

Igaz a felvétel célja nem ez volt, hanem egy akkut probléma megoldása a házon, ami meg tavaszra húzódott át.


Ettől függetlenül én nem mennék bele ilyen ltp-s elméleti latolgatásokba, mert amint látható, vannak élethelyzetek, amiket nem tudsz előre megjóslni, iylen itt a csoknál is a amiket leírtak. válás, nem jön össze a ygerek, stb. és máris borul a matek.


Én épp most néztem felújításra és szabad felhasználásra egy hitelt 4 millió 10 évre az egyik lakásunkra, 5 év után díjmentes a vég meg, elő törlesztése 5, vagy 10 éves kamat periódussal.


A törlesztőt meg fedezi a lakásból származó bevétel, a szabad felhasználású résszel meg újabb bevétel termelő egységet tudok létrehozni, aminek az eredménye, lerövidíti a futamidőt. Így nem kerül semmibe és egy újabb ingatlanhoz is juthatok vele.


Szóval lehet jól is használni hitelt, de gyerekre, fogyasztási célra, én inkább kerülném ha lehet.


Egyet vettem így fel, saját lakhatásra, 10 éve, többszöri módosítás és előre nem látható fizetési nehézségek után, van még 20 év belőle hátra.


Mondhatni a legrosszabb konstrukció és "befektetés" volt albérletből sajátba költözni hitellel.

2018. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

#20 vagyok. Fix 5 éves kamatperiódussal, igen alacsony kamattal 20 évre vettünk fel hitelt, amit számításaink szerint vissza tudunk fizetni 8 éven belül. Ehhez a 2 meglévő lakástakarékunk mellé kötöttünk közeli rokonok nevére még kettőt. Vagyis tudom, hogy kb. mennyibe fog kerülni a hitelünk, ha a matek bejön és minden számításunk papírforma szerint alakul. Illetve azért a 20 éves futamidő, hogy mégis biztosra menjünk, ha a matek borul, akkor se legyen gond a havi költségvetéssel. Ettől még továbbra sem tartom pozitív dolognak a hitelt. :) Főleg nem feltételekhez kötni ezt úgy, hogy egyébként is elég nagy terhet ró egy fiatal, átlag fizetéssel rendelkező pár nyakába a hitel önmagában is. Az első 5 évet új, első lakásban egyébként is elég kesze-kusza megélni, de lehet ezt csak én gondolom így. Jó fizetésünk van, mérnökök vagyunk, még is mindig be van osztva minden forint mi hova fog menni. (Megtakarítás, ltp, törlesztő, rezsi, ilyen bútor, olyan bútor, amolyan redőny, terasz saját szájízre szabása, stb.) Nem érezném magam jól, ha emellett még a gyerek projektet is erőltetni kéne ahelyett, hogy kényelmesen hagynánk, hogy akkor jöjjön a baba, amikor szeretne.

Szerintem fiatal párként ez sok és nem korrekt elvárásokat támaszt az ember elé, amibe sokan belerokkannak (legalábbis a kapcsolatuk).

Akinek már van 3 gyereke, annak tök jó támogatás. Avagy kettő és tudja, hogy hamarosan érkezik a harmadik. De a nullára, a semmire biztosan nem szeretném berizikózni a csok-ot úgy, hogy lehet 8-10-12 év múlva bukom "minden vagyonomat". A hitelt meg mint bármikor máskor, csak úgy venném fel mellé, ha nagyon muszáj.

Én egyébként azt gondolom a mai budapest környéki bérleti díjak mellett, nincs jobb üzlet, mint "fele annyit fizetni" a sajátodért, de a hitel az hitel. Nem lehet hülyén beleugrani és ezt sokan nem fogják.

2018. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
... és az is igaz az előzőeket kiegészítve, hogy azért teljesen más érzés egy tehermentes ingatlanba gyereket nevelni ( mi is megtapasztaltuk mindkettőt), mint egy agyonterhelt költségvetés és vállalási procedúra mellett, ahol valóban a párkapcsolat is rámehet.
2018. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Mi gondolkoztunk rajta, de örülök, hogy nem mentünk bele mert:

1. ilyen ingatlanárak mellett hitelt is kellett volna igényelni mellé

2. még nincs gyerekünk, pedig már egy éve próbálkozunk, úgy, hogy mindkettőnk egészséges. Lelkileg éppen elég megviselő. Milyen lenne ha még a CSOK miatt is sürgetne az idő?


Szerintem csak olyannak kellene igényelnie, akinek már vannak gyerekei, de legalábbis úton van a harmadik. Illetve azoknak jöhet jól, akik szeretnék a régi házukat újra cserélni, vagy van egy kis tőkéjük, és ahhoz jól jöhet kiegészítésnek. A hitel és az előre felvehető rész szerintem kockázatos.

2018. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:
Rokonok felvették. 10+8,5 kaptak a jövedelmük alapján. Ha venni akartok már most könyveljétek el hogy 3 hálós lakàst kaptok, tehát 2 gyerek 1 szobában. Ennél nagyobbat kb 30 milláèrt árulnak. Ha hàzat akartok az sem áll még 25 alatt. De ha 4 hálót akartok minimum 28-30 ról beszélünk. Tehát a CSOK miatt brutál felturbózták az árakat! Ezek vidéki árak!!!! Jobban megéri épîtkeni. Rokonok is ezt tették! Szét mentek benne idegileg, de meglett a ház. Persze plusz hitelel. Nagyon gáz ez a csók, ráadásul tényleg a szaporítàs a cél. 1 gyerekkel a népesség fogyása, 2vel stagnál 3mal viszont növekszik...
2018. márc. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Persze, hogy az a cél csak, hogy nem azért mert egy gyerekkel nem növekszik, hanem mert rengetegen nem akarnak gyereket vagy nem is lehet.

A volt gimnaziumi osztalyombol kiindulva (persze azota valtozhattak a velemenyek, hozzaallasok) de ott a 30bol 20 nem akart gyereket, egynek pedig nem is lehetett.

Azért ezek eleg szánalmas adatok az indokokról nem is beszélve.

Én tovabbra is úgy gondolom, hogy a Csok egy jó dolog is lehet csak nem mindenkinek.

Egyébként mi is építkezésben gondolkozunk. Illetve aki keres az talál. Mi láttunk jó áron házakat vidéken és 1-2-t még Pest megyében is

2018. márc. 3. 16:49
 28/37 anonim ***** válasza:

Én a helyedben biztos nem várnék jövőig az esküvővel,mert attól félnék megváltoztatják a feltételeket,netán törlik az egészet.

Én nem értem ezt a sok rettegést és negativitást ezzel kapcsolatban. 10év rengeteg idő miért kéne azalatt bármit is"erőltetni"...stb.

Szerintem ezt a lehetőséget aki csak tudja használja ki bátran!

2018. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Ez vicces, pont két napja lettek olyan tortenesek amik kapcsán előre hoztuk az esküvőt még erre az évre :)


Említettem hogy a nenikemek is megprobaltak felvenni de valami az epitesi tervezettel volt ami miatt nem fogadták el. 3x is megprobaltak atvarialni de negyedjere már nem akarták szóval inkább hagyták.

2018. máj. 1. 20:44
 30/37 anonim ***** válasza:

De mi volt a probléma? Már csak azért is jó,ha pontosan tudjuk,hogy sem más (aki itt elolvassa),sem Ti nem estek abba a hibába.

Egyébként nénikédék azért nem "szerencsére" örököltek,hanem gondolom sajnos. Nekik ráadásul a 3 gyermek már teljesített is! Nekik is csak azt tudnám javasolni,hogy hajrá!

2018. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!