Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jófogáson szeretnék venni...

Jófogáson szeretnék venni vmit, ahol előre kéne utalnom a pénzt. Csak hát nekem sajnos nincs bankszámlám. Tehát megoldható-e, a készpénzzel való befizetés, az adott személy bankjában?

Figyelt kérdés

2018. jan. 25. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen, megoldható.
2018. jan. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Megoldható de kockázatos hogy csalás . Hasznos tipp : az eladónak írjon pár ismerős hogy megvenné a cuccot és hívja fel egyik hogy megnézi kipróbálja mert közel lakik hozzá . Amennyiben azt mondja meg van de elhatárolódik a találkozóktól akkor csaló . Miről van szó ?
2018. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy zippo gyújtóról lenne szó
2018. jan. 25. 22:06
 4/10 A kérdező kommentje:

És egyébként hogy működik ez?

Bemegyek a bankba, és befizetem?

Milyen opciót kell ott választanom?

Előre is köszi a válaszokat

2018. jan. 25. 22:08
 5/10 Carragher_x ***** válasza:
42%

"Megoldható de kockázatos hogy csalás"

Ezt a marhaságot engedjétek már el! Mi a búbánat rajta a kockázatos? Ki az a vadbarom, aki úgy próbál csalni, hogy a 3 másodperc alatt azonosítható bankszámlájára kéri a pénzt?:D

Teljesen általános, hogy előreutalással adnak el vmit.


Kérdezőnek:

"Bemegyek a bankba, és befizetem?"

Elkéred a bankszámlaszámot, meg a nevet és igen, besétálsz, húzol egy sorszámot (már ahol) befizetésre/bankszámla ügyintézésre és befizeted a pénzt. Közleményben azért a termék nevét írasd oda!

2018. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

5-ös: ez nem teljesen igaz. Nekem pl. egy olcsó kíbai kamerát adtak el így Samsungként. Bizonyítani utána már nem tudod, hogy mit kapták.

Jófogásnál érdemes személyes átvltel, Vateránál mehet az utalás.

2018. jan. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Álomban ringatod magad 5ös válaszoló . Csomag meg jön és üres a doboz . Azt bizonyítani drága holminál - csekély értéknél lehetetlen . A károsultak 10-20 ezerért nem fognak feljelentést tenni , sok a cécó , ezt a sittesek is tudják . Zippo cucc talán 6 rongy körül van . Paypall WestU stb már gyanús , a banki számla ezért megbízható . De lehet ismertél már olyat is hogy hamis papírokkal lopott személyivel fiókot nyitottak és leléptek .
2018. jan. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Carragher_x ***** válasza:
41%

"Bizonyítani utána már nem tudod, hogy mit kapták."

Valójában tudnád tök egyszerűen a csomag súlya alapján (kétlem, hogy a kínai kamera és a samsung kamera súlya grammra megegyezik) vagy még egyszerűbb megoldás, hogyha bizalmatlan vagy, akkor videóra veszed a csomag kibontását.


#7

Jajj, hagyjuk már ezt a mindenkit tolvajnak néző bullshitet!

"Csomag meg jön és üres a doboz"

Minden szolgáltató leméri a csomag súlyát, az azonosító alapján egyértelműen visszakövethető, hogy mekkora súllyal lett feladva. Szóval nem hogy lehetetlen lenne bizonyítani, ha vki üresen ad fel egy csomagot, hanem kevés egyszerűbb dolog van a világon.


"A károsultak 10-20 ezerért nem fognak feljelentést tenni"

Ja értem, szóval azért fognak meglopni, mert kényelmes vagy, a tolvaj ezt tudja, ezért kockázatos az előreutalás. Brilliáns okfejtés.:)

2018. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

8-as: ugye te sem gondolod komolyan, hogy azt fogják méregetni, hogy hány kg a hamisítvány és hány kg az eredeti.


És mi van ha küld mellé még egy téglát is, az már jóval több súly.


Aztán ha átvernek jössz ide panaszkodni, hogy milyen hülye a rendőrség, nem foglalkozik az ügyeddel.


Megvettem a kamerát amiről később kiderült, hogy hamis, de nem csináltam semmit, mert felesleges köröket futnék. Így jártam, én voltam a hülye.

2018. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Carragher_x ***** válasza:
55%
Olyan végtelenül messze van ez az ország a polgári gondolkodástól még 30 évvel a rendszerváltás után is, hogy az több mint megdöbbentő.
2018. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!