Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel ilyen esetben...

Lakáshitel ilyen esetben felvehető?

Figyelt kérdés

A barátommal (mindketten férfiak vagyunk) össze szeretnénk költözni. Nézegettük az albérleteket, de olyan árban vannak, hogy szerintünk jobb lenne a hitel és a saját lakás. Jelenleg mindketten szülőknél lakunk külön külön, de már 6 éve együtt vagyunk, az iskola miatt eddig nem tudtunk össze költözni.

Mi olyan 14-16 millióért szeretnénk lakást, ő bruttó 320 ezer forintot keres én pedig bruttó 230 ezer forintot, van félreértett pénzünk 3 millió forint, amit kozosen gyujtogettünk. Így feltudnank venni hitelt? Mivel nem vagyunk élet társak, ezért van erre valami lehetőség ha egszerre két ember szeretne hitelt felvenni közösen? Nem értek hozzá, ezért szeretném itt megkerdezni, hogy kb milyen lehetőségeink vannak.


2018. jan. 26. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Valld be, hogy csak azért írtad ki a kérdést, hogy leírhasd, hogy mindketten férfiak vagytok. Teljesen irreleváns a kérdés szempontjából. A lehetőséged pedig az, hogy először felmész a bankmonitor.hu-ra, kalkulálsz a lakáshitel szekcióban, majd ha tetszik valamelyik bank ajánlata, akkor bemész és megvizsgálják, hogy hitelképesek vagytok-e. Ennyi. Haverom így csinálta, náluk az egyik férfi a másik nő.
2018. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem azért írtam ki, mert elszerettem volna kerülni az olyan tanácsokat hogy házasodjunk meg mert úgy könnyebb felvenni, köszönöm, kíváncsi vagyok így vannak e lehetőségeink, hogy jogilag nem vagyunk kapcsolatban semmilyen formában
2018. jan. 26. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem akartok CSOK-ot akkor a banknak tök mindegy, hogy házasok vagytok-e. Adóstársak lehettek. Az önerő még picit kevés, határ eset, jobb lenne még kicsit gyűjteni.
2018. jan. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!