Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs önerőm, de lakást...

Ha nincs önerőm, de lakást szeretnék venni, milyen megoldási lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Van jövedelmem, cca havi 200 ezer, határozatlan idejű munkaszerződés is. Úgy tudom, a lakáshitelt ott jó felvenni, ahol a bankszámlám is van, ezért még nem mertem fundamentát kötni, meg mire az összegyűlik... Mondjuk úgy, hogy egy éven belül szeretném ezt kivitelezni. Mit javasoltok? Ó igen, a kinézett lakás 21 M ft-ba kerül.

2018. jan. 26. 23:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%

"a lakáshitelt ott jó felvenni, ahol a bankszámlám is van, ezért még nem mertem fundamentát kötni, meg mire az összegyűlik."

Nem igazán értem mi az összefüggés!


"Mit javasoltok?"

Vonj be egy másik ingatlant fedezetnek a kiszemelt 21 milliós mellett így mindkettőt elbukhatod! Ja nem mert meg se kapsz ekkora hitelt!

Gondolkodj


"Ó igen, a kinézett lakás 21 M ft-ba kerül."

Vagy a fizetéseden növelj, vagy az igényeken csökkents!

2018. jan. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
34%
Házasodj meg, hozzatok össze két gyereket és vállaljátok be a harmadikat, és megvan az önrész...
2018. jan. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Önerő mindenképpen fog kelleni, minimum 20%, de inkább 30%.
2018. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Carragher_x ***** válasza:
88%

"milyen megoldási lehetőségek vannak?"

Önerőt gyűjtesz.

2018. jan. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Az első néhány hozzászólást figyelembe se veszem, értelmes válaszokat szerettem volna.

Nincs bevonható ingatlan. Az igények meg nem olyan nagyon, csak egy sima, kis lakás, másfél-két szobával. Azért ennyi az ára, mert nem panelt akarok venni a város szélén. Ha már az ember elkötelezi magát a következő 30 évre, olyan helyen lakjon, ahol nem keserv lesz az élet, azaz ha irtózom a panelektől, akkor hadd ne költözzek már a "lealacsonyodott igényekkel" ki Kőbányára vagy a franc tudja hová.

Azt felfogtam, hogy kell önerő, mert ez a törvény. Minimum 20%. A kérdés az, hogy milyen megszerzési lehetőségei vannak azon kívül, hogy az ember örököljön vagy nyerjen a lottón. Tehát: milyen más egyéb hitelekkel lehet megszerezni, összekombinálni egy lakáshitelt, hogy meg lehessen venni a kiszemelt ingatlant? És hogyan lehet egy viszonylag egészséges szinten tartani ezt az összekombinált törlesztőt, mondjuk egy jelenlegi albérleti díjnak megfelelő áron, azaz 110-130 ezer forint között havonta?

Köszönöm a gyűjtögetős tanácsot is, magamtól ki se találtam volna... Igen hogyne, nekifogok havi 20 ezresével gyűjtögetni úgy a következő tizenöt évben, és majd nyugdíjas koromra veszek végre lakást... Na szóval hagyjuk, nem áll módomban erre éveket pocsékolni. A gyors, elérhető megoldások érdekelnének.

2018. jan. 27. 02:00
 6/31 TamásTóth ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, amit szeretnél arra nincsen mód. 1 éven belül 0 önerővel, úgyhogy 200k-t keresel nem fogsz tudni összeszedni annyit, hogy kapj hitelt egy 21 milliós lakásra. Kombinálni pedig más hitelekkel stb nem fogod tudni. Ha mint már elöttem említették nincsen más fdedezetbe vonható ingatlan, vagy valamilyen rokon aki "kölcsönözne" neked önerőt, akkor 1 év alatt az elképzelésed nem megvalósítható.
2018. jan. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Carragher_x ***** válasza:
100%

"milyen megszerzési lehetőségei vannak "

Munka.


"milyen más egyéb hitelekkel lehet megszerezni, összekombinálni egy lakáshitelt, hogy meg lehessen venni a kiszemelt ingatlant?"

Semmilyennel. Ha még egy önerőt se tudsz összerakni, akkor miként akarsz fenntartani egy hitellel terhelt önálló lakást?


"azaz 110-130 ezer forint között havonta? "

Több önerővel, másképp mondva kisebb hitellel.


"nekifogok havi 20 ezresével gyűjtögetni"

Például. Vagy akár kereshetnél többet is.


"A gyors"

A te helyzetedben olyan nem létezik.


"elérhető megoldások érdekelnének"

Képzed magad, ezáltal jobb munkád lesz, többet keresel, többet tudsz félretenni, majd kinézel egy olyan ingatlant, amit megengedhetsz magadnak.

2018. jan. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmid akkor ne 21m forintos lakást akarj venni. 20% önerő nem kötelező egyébként de gyakorlatilag persze igen. Az ingatlan becslő mondd egy értéket. A bank nagyon maximum ennek a 80%-át fizeti. De csakis miután a vételár többi részét rendezted. Szóval gyakorlatilag mégis csak kell az önerő csak nem úgy, mint sokan gondolják, hogy a bank majd nézegeti a számlát, hogy ott van-e x millió Ft. Nem, őket csak az érdekli, hogy vigyél egy papírt az eladótól miszerint a hitel összegen kívül minden más rendezve van.
2018. jan. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Te is úgy fogsz járni, mint sok ismerősöm, akik szintén nem akartak huszassával gyűjtögetni, lakástakarékot nyitni, mert az "sok idő, nekem azonnal kell"... azóta viszont 10 év is eltelt, semmi megtakarításuk nincs, én meg a saját lakásomból írogatok úgy, hogy én fékretettem akkor, amikor ők csak a sült galambot várták.
2018. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Keress máshol lakást. 21 milla az rengeteg lóvė hitelre ekkora fizuval... Hosszú ėveken át nulláznád ki magad. Szinte boritėkolható, hogy ezt ebben a formában be is buknád!
2018. jan. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!