Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lakáshitelt veszek fel, az...

Ha lakáshitelt veszek fel, az egész összeget a kinézett házra kell költenem, vagy esetleg pótolhatom a hiányzó bútorzatot is belőle?

Figyelt kérdés
2018. jan. 28. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nagy jártasságom a témában, de amikor én lakáshitelt vettem fel, akkor a felvett pénzből én nem is láttam semmit, mert azt a bankom egyenesen a lakás eladójának utalta. Ebből kiindulva nem is lett volna lehetőségem, hogy ezt az összeget másra használjam fel, tehát szerintem ilyen opció nincsen.
2018. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. jan. 28. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lakáshitelnél eleve 20 % önerővel kell rendelkezni, mivel a bank max a 80 %-át hitelezi meg a megvásárolni kívánt lakásnak.

Tehát nem tudsz több hitelt felvenni, mint amennyit a lakás ér.

És igen, a bank nem szokta kp-ben kifizetni, hanem átutalja az eladónak.

2018. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2018. jan. 28. 21:58
 5/5 xswerdy ***** válasza:

a 20% önerő nem feltétlenül kell, mert az a fedezethez viszonyítva van előírva, szóval ha pótfedezetet vonsz be, akkor felveheted akár a 100%-ot is, de többet nem.


De a bank egyenesen az eladónak utal, és amit már kifizettél, azt nem finanszirozza (szóval ha adsz mondjuk 10% foglalót, akkor már csak 90% lehet a hitel).

2018. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!