Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen hitelkártya tartozásom...

Milyen hitelkártya tartozásom lehet ha nincs is kártyám?

Figyelt kérdés

Üdv! Fél éve voltam a bankban, mert 19 évesként szerettem volna egy pát száz ezres összeghez jutni.

A kedves banki ügyintézők mondtak mindenféle szép és jó dolgot, majd oda jutottunk el, hogy valami blue hitelkártyát sikerült rámsózniuk.

A kártyáról értesítettek, hogy kész van, mehetek érte. Ám de nem volt már szükségem erre az említett összegre, így nem sürgettem a dolgokat, a munkám miatt nehezen jutok a bankba időben. A kártyát nem tudom kell e aktiválni vagy bármi, ezek nem történtek meg, még csak nem is láttam, fogtam a kezemben. 300 forintokat vonogattak róla havonta, be is mentem ez ellen tenni. Nagyon segítőkészek voltak, úgy vélem sikerült elintézni, azonban valami papírt elkevertek és nem találtak. Amiatt még be kell mennem. De már az egyik pillanatról a másikra 300 helyett 7000 forintot vontak le.

Ez lehetséges egy olyan kártyáról amit még sosem fogtam a kezemben és már lemondtam? Sajnos nem emlékszem milyen papírt nem találtak, a lényeg hogy tisztáztuk hogy nincs semmi tartozásom, le tudjuk mondani.


Köszönöm annak aki elolvasta és remélem érthetően fogalmaztam!


2018. jan. 31. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

"A kártyáról értesítettek, hogy kész van,"


Mivel a kártyát legyártották, annak az árát mindenképpen ki kell fizetned - hiába nem használtad, nem aktiváltad.

Ez sajnos tanulópénz lesz és legközelebb ne hagyd magad rábeszélni ilyenekre. Amúgy szerintem nem rossz az a kártya, azt hiszem, az American Express helyett van. ha külföldre akarsz menni, még jó szolgálatot tehetett volna.

2018. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A lemondás tavaly 12. 28.án volt. Azóta még jött egy 300 forintos levonás és most 01.31.én egy majdnem 7 ezres levonás. Egy hónap után vonták volna le? Természetesen amint tudok bemegyek a bankba.
2018. jan. 31. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Azt érdemes lenne tisztázni, hogy miért nem szűnt meg a kártya, ha felmondtad a szerződést.


Mindenesetre nem érdemes félvállról venni, mert hiába csak havi kb. 300 forintot vontak le, az is tartozás volt. Mivel nem fizetted ki, elkezdett rá ketyegni a kamat, sőt, mivel van minimum fizetendő összeg havonta, és te nem fizettél semmit, még hátralékba is estél.


Emellett ha még volt éves kártyadíj is (nem volt valami akció keretében elengedve), akkor azt is terhelték, és ugyanígy működik.

2018. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
300 a havidíj, 7000 az éves kártyadíj, mi a kérdésed?
2018. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel az csak egy kártya, és nyilván tartozik hozzá számla, így jogos.
2018. febr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó előtti. Így igaz, csak nem értem miért tartozásnak írták. Ma voltam bent, megint nem tudták megszüntetni mert ellenértek valami papírt és nem találják. Ez mennyire fair?
2018. febr. 1. 16:20
 7/8 tamas85hmvhely ***** válasza:

OTP bankról van szó! Ott csak akkor vagy ügyfél amikor számlát nyitsz vagy hitelt/hitelkártyát igényelsz. Amikor ezeket akarod megszüntetni, akkor már nem lesznek annyira kedvesek és gyakran nem tudják azonnal megoldani a problémát.

Menj be ha lesz időd úgy, hogy minden tartozásod szeretnéd rendezni (legyen nálad költőpénz) és egyben azonnal meg is akarod szüntetni a hitelkártyát. Ha nem hajlandóak segíteni, akkor kérj reklamációs jegyzőkönyv felvételét vagy kérd a fiókvezetőt! Ezekben az esetekben meggyorsul az ügyintézés. (Fontos, hogy legyen róla dokumentumod, hogy Te ez adott napon el akartad intézni, mert minél később intézed el annál többe kerül.)

2018. febr. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nyakamat tenném rá hogy ez az OTP bank. A legszemetebb és nagyon nehezen engedik el az embert. Igaz, nekem nem hitelkártyával volt gond, hanem számlával.

Mindenképp menj be és lépj le onnan amilyen gyorsan csak tudsz. A díjakat tuti kifogják fizettetni veled, de inkább fizesd ki és mond fel. Jobban jársz. Engem 10 évig zaklattak olyanért amit alá sem írtam. Csak emiatt nem tudtak belőlem pénzt kicsikarni.

2018. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!