Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Foglaló nélkül házvásárlás?

Foglaló nélkül házvásárlás?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves meg egy 10 éves Fundamentánk, havi 20-20 ezerrel fizettük, most jár le.

Szóval gyakorlatilag 5 millió önerőnk van náluk.

Most akarunk házat venni 12-15 millió közt.


Sok helyen olvasom 10% önerőt szokás fizetni.


De ha nekünk a Fundamentánál van az összes félretett pénzünk akkor hogy, miből?


Van még kb 1.5 milliónk, de az elmegy arra, hogy ügyvéd, illeték, ügyintézési díjak, alapvető bútorok...


Most nem fogunk tudni házat venni mert nem tudunk 1000 felé félrerakni milliókat?


2018. febr. 1. 13:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, 10% foglalót szokás fizetni.

Ezt akartam írni.

2018. febr. 1. 13:22
 2/12 anonim ***** válasza:

De a 10% foglaló bele számít az árba.

Mikor lejár a fundamenta, és meg van a ház, de még kell hitel akkor leültök a tulajjal és az ügyvéddel. Az 5Milliót írtok önerönek a szerzödésre, ebböl kb 100.000Ft a foglalo. Mikor meg lesz a hitel akkor a bank utalja a pénzta tulajnak. Ha nem kapjátok meg a hitelt(vagy valami miatt elálltok), akkor vissza jön az 5M-foglaló...

2018. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mert a Fundamenta előre elutalja az önerő részt?

Nem egyben utalja a hitellel 3 hónap múlva?

2018. febr. 1. 13:36
 4/12 xswerdy ***** válasza:
én vettem már ingatlant foglaló nélkül, megegyezés kérdése. A szerződést aláírjuk, az kötelezi a feleket foglaló nélkül is.
2018. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De hát ott a 1.5M. Utána fundamentabol annyival kevesebbet fizetsz.

Nekünk otp lakástakarék volt de adásvételi megmutatása után megkaptuk a pénzt saját számlámra. Az adásvételi szerződésbe nem is kellett beleirni, hogy részben lakástakarékbol fizetjük. A hitelt persze bele kellett és a hitel az utolsó vételár rész. Bank csak akkor utal, ha minden más már eladó által igazoltan ki van fizetve. Szóval a Funda is előbb van.

2018. febr. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én értem a problémádat, ez így valóban nehézkes, de íme a megoldás:

A foglalót háttér megállapodással adod oda az eladónak az 1,5M Ft-ból. A Fundamentás megtakarítást és a hitelt ügyvédi letébte kell utaltatni, így kell megírni az Adásvételi szerződést is. Az ügyvéd a letétből evna a foglalót, azt visszadja neked, a többit meg elutalja az eladónak.

Én sokszor alkalmazom ezt a megoldást pl akkor is, ha csak CSOK-ból és lakáshitelből vásárol valaki, ott sem tudna foglalózni a vevő.

Segítek, ha megkérsz rá.

2018. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
06.34-es, mikor és milyen típusú OTP LTP-t utaltak a saját számládra? Régebben a 8 éves megtakarítások szabad felhasználásúak voltak, azt valóban odautalták a megtakarító számlájára, de ma már ez nem így van (legalábbis én mostanában nem láttam ilyet lakásvásárlásnál).
2018. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4 éves otp, most volt pár hónapja. Egyszerűsödött az ügy, régebben valóban nem így volt. Tehát mint mondtam az adásvételiben nem is említettük meg a lakástakarékot (a hitelt igen, mert az is kellett de más banktól)

A foglalót saját számláról fizettük mert azt gyorsan kellett. Utána adásvételit bemutattam OTP-ben és azonnal utalták a saját számlámra a pénzt. Utána eladónak utaltam amit még kellett abból.


Na nem volt annyira egyszerű mert az OTP a saját szabályait se tudja sokszor. Ha bizonytalan vagy akkor fel kell hívni őket telefonon. Én megtettem többször is, mindig kb 10 percig egyeztettek a háttér osztállyal és utána ugyanazt mondták. Miért kellett ennyiszer? Mert a fiókban dilettánsok ülnek, nem értenek hozzá sokszor, de szuperül elbizonytalanítottak. A telefonon kiokosítottak, hogy ne hagyjam magam és mondjam meg, hogy kérjék a háttér osztály segítségét mert változtak a kiutalás módjai csak a fiókokba nem mindenhol jutott el az infó.



És ezt ne keverd azzal, hogy régen a 8 éves szabadon felhasználható volt! Ennek semmi köze ahhoz! Ez ugyanúgy kötött, igazoltan lakásvásárlásra kellett felhasználnunk. Csak lényegesen egyszerűbb volt így, mintha a szerződésbe bele kellett volna írni forintra pontosan, hogy mennyi lesz LTP-ből fizetve.

2018. febr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as, ez nagyon hasznos infó volt számomra, köszönöm, mindenképpen utána járok. Egy dolog nem világos. Ha még az adásvételibe sem kell beleírni a megtakarítás szerződésszámát, mivel lesz igazolva a lakáscél? Több olyan ügyfelem is van, akiknek párhuzamosan 5-6 LTP-je is van, miből derül majd ki, hogy épp melyiket használta fel az adásvételihez, ha a saját számlájára lesz kiutalva a pénz?
2018. febr. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Adásvételit bemutatja azzal kapja a pénzt. Utána ha ténylegesen rajta van a neve a tulajdoni lapon akkor azzal igazolja véglegesen. Nekünk is több LTP volt, de mondjuk mindenki tulajdonos is lett.


Gondolom nálad olyan is lenne amikor LTP-ről családon belül lemondanak más javára. Ez most így elsőre egy érdekes kiskapunak tűnik valóban. Hát szóval ezt nem tudom, illetve nekem csak OTP LTP tapasztalatom van, de az most bőven. Siralmas de tényleg az OTP fiókok közti infó eltérés. Ugye nekünk több szerződés, több ember volt, máskor, más OTP-ben értünk rá intézni, ezért tudom, hogy kb 3 ügyintéző 4 félét fog mondani. :) Ha biztosra akarsz menni hívd az OTP LTP telefonját, ott okosítsd ki magad és ragaszkodj ahhoz a fiókban. Mert igen, volt olyan ügyintéző aki első körben csak az eladó szamlaszamát volt hajlandó beírni.

2018. febr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!