Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vett valaki fel hitelt önerő...

Vett valaki fel hitelt önerő nélkül, vagy kevés önerővel? (Minősített fogyasztóbarát hitel)

Figyelt kérdés
Minősített lakáshitelt szeretnék felvenni, vagy egy lakás a nevemen amit bevonnék fedezetként.Hónapokkal ezelőtt utánajártam és azt mondta az ügyintézőm lehetséges önerő nélkül. Közben összeszedtem 1.000.000,- Ft-ot. Most új ügyintéző van, és azt mondta, hogy nem lehetséges önerő nélkül, vagy 20%-nál kevesebb önerővel felvenni, az egymillió sem elég. 12.000.000Ft a vételár, 11.000.000Ft a hitel, 1.000.000,-Ft az önerő, takaréknál venném fel, minősített fogyasztóbarát 10 éves kamatperiódusu hitelt. Légyszi írjátok meg, hogy ha nektek nem kellett 20% önerő, elég volt a pótfedezet, akkor melyik banknál vettétek fel a hitelt. Pár nap múlva adásvételit kötök...
2018. febr. 7. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne köss adásvételit mert TÖVÉNY SZERINT minimum 20% önerővel kell rendelkezni.


A félreértés esetleg abból adódhatatott, hogy CSOK-ot, személyi hitelt, lakástakarékot elfogad-e egy bank önerőnek vagy nem. (Csokot lehet, hogy egy ideje már minden banknak el kell fogadnia, nem tudom pontosan.)

2018. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20 százalék önerő mindenképp kell. Természetesen másik ingatlant is be lehet vonni, mint önerő. Azt már a bank dönti el, hogy elfogadja csak a másik ingatlant v. kér mellé pénzt is. OTP-s ügyintéző mesélte nekem, hogy a tesójának sem volt önereje és a bank elfogadta a szüleinek a családi házát, mint önerőt. Plusz ugye jelzálog még a megvásárolt lakásra. Tehát, egy panel vásárlásakor egy kb. 20-25 milliós családi házat fogadott el a bank, ha nem volt önerő.
2018. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell 20% önerő, ilyen törvény nincs. Pont a kérdező esete amikor látszik, hogy ezt mekkora butaság így kijelenteni. A jelzálogra kínált ingatlanok értékének max 80%-át adhatja hitelbe a bank. Ha a régi ingatlan és a most vásárolni kívánt értékeinek 80%-a 11M forintnál több akkor lehet esély hitelre. De akkor se biztos minden bank, mert vehetik szigorúbban.
2018. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!