Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlán az aktuálisan...

Bankszámlán az aktuálisan könyvelt egyenleg és a rendelkezésre álló összeg között eltérés?

Figyelt kérdés
A példa kedvéért: mondjuk van rajta 200000 ft. Ma utaltak nekem rá 60000 ft-ot. Az aktuálisan könyvelt egyenleg 260000 ft. A rendelkezésre álló összeg 220000 ft. Ez hogy lehet? Netbankon látom ezeket az adatokat. Sima bankszámla, nincs hiteltörlesztés, sem havi átutalási megbízás, vagy hasonló. Új bankkártyát is fél éve kaptam, azért sem vonhattak le. Ha csak annyi a baj, hogy a mai utalás miatt még nem írták jóvá, akkor miért nem azt mutatja, hogy a rendelkezésre álló összeg 200000 Ft? (Bemegyek személyesen, ha ez nem csak valami elektronikus hiba, de hátha van itt olyan, aki tapasztalt már ilyet, vagy bankban dolgozik)
2018. febr. 7. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában a bankkártyás tranzakciók olyanok, hogy csak pár nappal a tranzakció után könyvelik le őket. Azaz addig ezek a rendelkezésre álló egyenlegből levonásra kerülnek (nem tudod még egyszer elkölteni ), de a könyvelt egyenlegből nem (mert a könyvelés a tranzakció után pár munkanappal történik).
2018. febr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ehhez a számlához nekem jár egy sms szolgáltatás (havi 100 ft-ért azt hiszem), ha pénzt veszek fel automatából, vagy a pénztárnál bankkártyával fizetek, akkor egyből jön az sms a kifizetett/levett összegről és az új egyenlegről. Ha utalnak nekem arról nem kapok sms-t. Három napja pénzt vettem le a kártyámról. Sms-t egyből kaptam, a fenti példánál maradva az új egyenleg 200000 ft. Ez naprakész információ. Azóta a kártyát nem használtam. Ma a netbankba csak azért mentem fel, hogy megnézzem megjötte e a várt utalásom. Kiírta, hogy átutaltak 60000 ft-ot, aktuálisan könyvelt egyenleg 260000 ft, kiváló. A rendelkezésre álló összeg 220000Ft, mi van?
2018. febr. 8. 01:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Reggel veszek valamit kártyával és meglátom mit ír az sms. Évek óta vagyok ennél a banknál, de ilyen még nem volt. És teljesen biztos, hogy az elmúlt három napban nem használtam a kártyát.
2018. febr. 8. 01:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Pedig így van, ahogy az első írta: a rendelkezésre álló egyenleg az, amihez ténylegesen hozzáférhetsz, amivel rendelkezel, a könyvelt meg az, ami pár nappal a tranzakció után lekönyvelésre kerül a bank rendszerében. Nem látok bele a te pénzmozgásaidba, de biztosan van magyarázat a jelenségre, ez az egész egy automata rendszeren keresztül működik, számítógépekkel, azok meg nem szoktak tévedni vagy ha igen, akkor nem csak egy esetben, hanem minden ügyfélnél probléma lenne.
2018. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen mostani vásárlással (bankkártyás, vagy internetes) elköltöttél 40 eFt-ot. Ezt az összeget zárolták a 260 eFt-ból, de lekönyvelve még nincs. Emiatt a könyvelt egyenleged még 260, de a rendelkezésedre álló egyenleged csak 220.
2018. febr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!