Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A 6 ezer forintos kártyadíj...

A 6 ezer forintos kártyadíj normális?

Figyelt kérdés

A Budapest Banknál vagyok, volt egy pay passos mindenes kártyám.

Utána röviddel kaptam egy újat, nem értettem mire fel, de mondom jó.

Majd egyszer csak eltűnt 6 ezer forint a kártyámról.

Bementem, közölték,hogy kártyadíj, mert ez új dombornyomott, meg a bánat tudja milyen kártya.

Nem kértem ilyet, nagy ívben .... rá,hogy milyen a kártya, tőlem az újságot is behozhatja nekem csak azért mert dombornyomott nem kell 6 ezerért...évente!

Megsemmisítették mert nem volt aktiválva, a pénzt visszakaptam úgy 3 óra erejéig, utána újra levonták.

Bementem, hát ez éves díj stb elmondták ugyan azt.

Nem értettük meg egymást (vagyis nem akarta a nő mert nyilván az a jó nekik, ha én 6 ezret fizetek gyakorlatilag a semmire)


Nem nagy pénz, persze de engem maga az elv feldühít.Az anyja ---- nézze hülyének.


Mielőtt újra visszamennék...most tényleg én nem értek valamit?Vagy valóban nem normális ez a 6 ezres díj?Mert nekem arra verték a mellüket,hogy nincs kártyavezetési díj, ja csak közben 6 ezret levonnak biszem-ba..om f*** ..gokra, akkor tök mindegy milyen címszóval fizetek...


2018. febr. 13. 04:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

"Majd egyszer csak eltűnt 6 ezer forint a kártyámról."


Nem a kártyán van a pénz, a számládról tűnt el.


"ez új dombornyomott, meg a bánat tudja milyen kártya."


Hát legközelebb zárkózz fel a bánat mellé és te is tudjad, hogy mi a francot igényeltél. Mert egy bank sem küld ki véletlenül kártyát anélkül, hogy azt az ügyfél igényelné.


"nyilván az a jó nekik, ha én 6 ezret fizetek gyakorlatilag a semmire"


Nem. Nekik az a jó, ha elolvasol mindent, amit az orrod alá tolnak, átgondolod és nem utólag háborogsz. De az ügyfelek nagy része sajnos nem ilyen.


"maga az elv feldühít"


Ja. Az is dühítő, hogy a hozzád hasonló holdkórosok csak élnek bele a világba, esznek, ürítenek de az agyukat lusták használni, de valahogy e szellemi tunyaság mellett is csúcsra fejlődik az öntudatok.


"Mielőtt újra visszamennék...most tényleg én nem értek valamit?"


Hát nem. Nem érted, hogy a bank akkor küld neked kártyát, ha azt igényled. Akár netbankon keresztül, akár személyesen. De a kártyához szerződést kell kötni, ami egy nyilatkozat arról, hogy igényled és elfogadod a feltételeket.


"Vagy valóban nem normális ez a 6 ezres díj?"


Normális, minden dombornyomott kártya ennyi. Sőt, van ami ennek a kétszerese.


"Mert nekem arra verték a mellüket,hogy nincs kártyavezetési díj,"


:DDD Kártyavezetési díj valóban nincs. Meg sorvezető díj sincs, kecskevezetési sincs. Ezek nemlétező fogalmak, persze hogy nincs ilyen díjtétel. Kártyánál kibocsátási és éves díj van, de ez mind le van írva abban a dokumentumban, amit ba**tál elolvasni.

2018. febr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kártyavezetési díj... :D


Az a számlavezetési díj lesz. És ha az ingyenes, és mellé 6000 az éves kártyadíj, egyáltalán nem magas a számlád rezsije.

Sok számlacsomagnál simán felszámítanak havonta 500-600 Ft-ot számlavezetésre, és hiába van esetleg olcsóbb kártyád, rosszabbul jössz ki a végén.

2018. febr. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Máshol max. 3500 a kártya és ingyenes a számlavezetési díj. Menj át másik bankhoz ha nem tudnak adni olcsóbb kártyát. Ha ezt a kártyát visszadod akkor meg vissza kell fizetniük arányosan az éves díjat.
2018. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elnézést a magasan kvalifikált kollégáktól, és gratulálok,hogy sikerült meglovagolni egy helytelen kifejezést.

Annak különösen gratulálok aki csak ennyit tudott hozzászólni, érdemes volt!Nyomtassátok ki, és az előszobába mehet bekeretezve mint tanúbizonyság, hogy "nem a kártyán van a pénz"...

Azt pedig még mindig tartom,hogy hiába nincs számlavezetési díj, ha van kártyadíj.

A tömegközlekedés is ingyenes, csak jegyet vagy bérletet kell venni, de ezt leszámítva tök ingyen utazol (körülbelül ez a szint - persze nem kötelező a kártya, -de a jegy sem-.)

Örök kárhozatra vagyok ítélve.


Fiatal vagyok, nincs szülői segítség mert meghaltak a szüleim, egyik percről a másikra nőttem fel, sok új dologgal találkozok a valóságban, ilyen a bank is.

Nincs sok pénzem, nekem sokat jelent az a 6 ezer forint, és alapvetően értelmes embernek tartom magam, de mégsem tudták úgy elmagyarázni, hogy megértsem.(vagyis maradjunk annyiban,hogy nem akarták úgy elmagyarázni)


Sem hitel, sem Marcsinak adott pénz nem lesz, de csak mert egy ilyen bölcs ember javasolta, egyébként milliós hiteleket akartam felvenni, meg idegen emberek kezébe adni,hogy befektessék, ez volt az életcélom!


A válaszokat meg kösz! (tudnám szebben is megköszönni, csak lehetett volna kicsit kevésbé degradálóan válaszolni, ha már ennyire röpködnek az IQ pontok)

2018. febr. 13. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nyomtassátok ki, és az előszobába mehet bekeretezve mint tanúbizonyság, hogy "nem a kártyán van a pénz"... "


Hiszed vagy sem, ezzel a kártyámra szeretnék utalni pénzt dologgal naponta 5 kérdést írnak ki. Nem értik meg, hogy mi a különbség a számla és a kártya között, keverik a Jézuskát a géppuskával.


"Azt pedig még mindig tartom,hogy hiába nincs számlavezetési díj, ha van kártyadíj."


De mi köze a kettőnek egymáshoz? Van egy hirdetmény, abban benne van minden. Számlavezetés, tranzakciók díjai, általában van külön kártyás hirdetmény, amiben részletesen benne van, hogy milyen kártyákat kínál a bank és melyiknek milyen költségei vannak. El kellene olvasni ahelyett, hogy méltatlankodsz.


"A tömegközlekedés is ingyenes, csak jegyet vagy bérletet kell venni, de ezt leszámítva tök ingyen utazol (körülbelül ez a szint - persze nem kötelező a kártya, -de a jegy sem-.)"


Senki nem állítja, hogy ingyen utazol. Vannak utazási feltételek, amiket elfogadsz azáltal, hogy felszállsz a buszra. Benne van az is, hogy csak érvényes jeggyel lehet utazni, aminek az árát megtalálod valami mellékletben. Igen, ez pont olyan, mintha elkezdenél azon jajgatni, hogy a szemét kalauz megvetette veled a jegyet.

2018. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

" főiskolán volt 1 félév közgáz amit nem kipuskáztam mint az átlag"


Ügyes vagy, hova küldjük az ajándékot?

Mert egyébként ez senkit nem érdekel, nem vagyok vele előrébb, de legalább elmondhattad.Én nem tanultam, és nem volt lehetőségem sem.


Az meg,hogy a kártyára utalom a pénz, vagy a számlára.Őszintén, ki a f---t érdekel?

Még mindig ezen pörögsz, és nem tudom miért?

Azt pl. tudod,hogy a rendőr meg a katona nem magas rangú, hanem maximum magas beosztású, de inkább magas rendfokozati beosztású?

A báróknak van rangja, mégis mindenhol rangjuk van a sajtóban is.Írnál emiatt egy levelet az RTL-nek?

Remélem legalább idegesíted magad rajta, majd holnap utalok pénzt a kártyámra.

2018. febr. 13. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért mondtam nagyokos, hogy esetleg googliz rá egy előadás jegyzetre, olvasd el és máris többet tudnál a pénzügyekről mint az átlag magyar. Uram bocsá olvasgasd a kiszámoló blogot.


Erre te mivel jössz? Rendfokozat. Az megvan, hogy pár százezren de lehet többen is vannak az országban azok akik voltak katonák? Szóval nem nagy skill...

De mondjuk ha kiderül, hogy valamilyen fegyveres szervnél szolgálsz az mindent megmagyarázna, főleg a vállalhatatlanul ocsmány stílusod.

2018. febr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Legalább vállald fel,hogy "okoskodni" akartál, avagy inkább célod volt,hogy degradáló stílusban válaszolj, mert valamit jobban tudsz.

Amit leírtál azt lehetett volna szépen is, normális stílusban, kiegészítve, azzal amit most leírtál,hogy minek hol nézzek utána, és semmi gond nem lett volna, és nem lenne "ocsmány stílusom". (mert amúgy neked könyvbeillően szép, kedves,segítő szándékú volt az írásod, az első perctől kezdve)


Több példát meg nem hozok fel, úgy látszik nem érthető mire akartam kilyukadni.

A rendfokozattal csak annyit akartam mondani,hogy millió fogalom van amit rengetegen rosszul használnak, ilyen a rang-rendfokozat, a sofőr-gépész és sorolhatnám.

Vagy a számlára és a kártyára való pénzutalás.

Lehet,hogy helytelen, de kit érdekel?Vagyis persze, szóvá lehet tenni a kultúra jegyében, ha normálisan teszi az ember talán nem is sértődik meg a másik fél, de hogy ezen lovagolni minden egyes válaszban...nevetséges.

Persze a kérdésre nem igazán sikerült válaszolni.Maximum mellékesen, de fontosabb volt a kioktatás.(másoktól már megkaptam a választ, úgyhogy nem kell nekiállni)

2018. febr. 14. 11:44
 9/11 anonim ***** válasza:

"előadás jegyzet"


Linkeld azt az előadás jegyzetet amiben bankkártyákról van szó.

2018. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11. Igen, egy alap közgáz nem tér ki ilyenekre. De írtam a kiszámolni blogot. Ott van erről szó bőven.
2018. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!