Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Normális, hogy két év után el...

Normális, hogy két év után el kéne kezdenem fizetni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

2 éve ezzel fizettem ki 1 félév tandíját és most kaptam egy figyelmzetetést, hogy januártól kezdjem visszafizetni. Na most tudtommal akkor kell elkezdeni a fizetést amikor vége a jogviszonyomnak vagy legkésőbb 40 éves koromban. Nem vagyok 40 éves, és még legalább 1 év jogviszonyom van, arról nem is beszélve ha mondjuk mesterképzésre megyek...

Természetesen írtam nekik, csak kíváncsi vagyok, hogy másnak van-e ilyen tapasztalata.



2017. dec. 26. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Amíg van jogviszonyod, és nem vagy 40 éves, addig nem kell törleszteni. A jogviszony vége utáni 4. hónaptól kell.


Tehát valószínűleg tévedésből kaptál felszólítást. A Diákhitel Direkt szolgáltatásban megnézném a helyedben, mi szerepel a jelenlegi jogviszonyod adatainál.

2017. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!