Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek meg lehet úszni?

Szerintetek meg lehet úszni?

Figyelt kérdés

Van tartozásom két felé. Összesen olyan 2,5m. Hamarosan kimegyek az országból és valószínűleg nem is jövök vissza, max látogatóba. Több ismerősöm is azt mondja hogy hagyjam a tartozásokat, kúlföldön nem tudják behajtani, ha meg nem vagyok itt stb akkor elévül. Ez mennyire igaz? Szeretném kifizetni, ha már egyszer én csináltam az adósságot magamnak, de ha van kiskapu akkor egyszer az életbe miért ne járhatnék jól?

Kioktatást nem kérek csak lehetőleg értelmes válaszokat szeretnék.



2018. febr. 17. 04:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem kúlföld hanem külföld :D de lehet kúlföld is nekem mindegy :)
2018. febr. 17. 04:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Létezik európai fizetési meghagyás, ha EU-n belül vagy, könnyen utánad nyúlhatnak, ha akarnak. Szerintem milliós tartozásoknál meg is kísérlik.

Ha egyszer eljutott a végrehajtási szakaszba az ügy, onnan elévülni nem nagyon hagyják, egy-egy végrehajtási cselekmény mindig megszakítja az elévülést. Akár az is végrehajtási cselejmény lehet, ha a végrehajtó lekérdezi, van-e ingatlan a neveden.

Ha Magyarországon akár örökségként bármi a nevedre kerül, azt viszik.

2018. febr. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha más nem majd a nyugdíjból levonják.
2018. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kioktatásnak szánom, de szerintem az lenne a tisztességes, ha a kinti keresetedből, ami biztos sokkal több lesz, mint amit itthon keresnél, szépen apránként kifizeted a tartozásokat, és hidd el, sokkal jobb tiszta lelkiismerettel élni, akár itthon vagy, akár külföldön.
2018. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!