Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik valami kiskapu,...

Létezik valami kiskapu, amivel meglehet úszni a nyári kötelező gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Ha már dolgozni akarok menni, akkor normális fizetés mellett szeretnék, nem havi ~15.000 forintért... Bármi ötlet jöhet. Ha esetleg az számít valamit, kereskedelmi gyakorlatról van szó, kicsit több mint 1 hónapnyi időről.

2013. márc. 28. 00:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Te szerencsétlen. Ennyi tapasztalatod lesz, mikor állást keresel. Mindig minden pályakezdő azzal szív, hogy több évnyi tapasztalatot várnak el. Neked a 0 helyett lehetne 3 hónapod, és inkább lemondanád azt is? Örülnöd kellene neki, kihasználni az öledbe hulló lehetőséget, felvetetni magad egy minél jobb céghez, és teperni, hogy hátha ott maradhatsz utána rendes főállásban.
2013. márc. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hohó, rögtön a személyeskedés! Micsoda értelmi szintek uralkodnak ezen az oldalon! Majdnem sikerült felfogni is a kérdést, de úgy tűnik hiú ábránd volt hogy elsőre sikerüljön midnenkinek....


Még egyszer, ezúttal óvodás szintre lebutítva a dolgot:


A munkával nincs bajom, szívesen megyek a szakmámba is, de egész éves iskolába járás után, szeretném ha legalább ezért megfizetetnének. Tudod, nem azzal van a gond hogy dolgozni kell, hanem hogy szinte ingyen. Tehát PÉNZÉRT szeretnék dolgozni, nem anélkül. Másféleképp nem tudom megfogalmazni, csak reménykedni tudok hogy sikerült megértened. :)

2013. márc. 28. 01:12
 3/11 anonim válasza:
17%
Ha felvesznek rendes állásba, azt is el lehet fogadtatni mint szakmai gyakorlat, ha megfelel a munkakör annak, amit tanulsz.
2013. márc. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

A munkáltatók tójnak a 1-3 hónapos szakmai gyakorlatra :P. Náluk a munkatapasztalat a lényeg és 1-3 év a legalja amit elvárnak :S


Megértelek ! Nem kellemes lótni, futni hónapokat fizu nélkül :( A pszichiáternél idegösszeomlás és súlyos depresszió miatt már sikerült emberek ezt megúszia, így hallottam. Felírnak majd gyógyszert, amit kiváltasz, de nem szedsz be, majd ha lejár ez az időszak megjavulsz a depiből. Ennyi.


Megmondod, egész nap csak a falat bámulot, jártányi erőd sincsen. Utánaolvasol a tüneteknek.

2013. márc. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem nem tudod megúszni. Amíg nem csinálod meg a nyári gyakorlatot addig nincs teljesítve az az éved. Így ha nem csinálod meg olyan mintha megbuktál volna egy tárgyból és nem engednek tovább. Nem egy állom év 3. nyárt csesztem már el erre, de túlélhető.
2013. márc. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

"A munkáltatók tójnak a 1-3 hónapos szakmai gyakorlatra :P. Náluk a munkatapasztalat a lényeg és 1-3 év a legalja amit elvárnak :S "


A mi cégünknél ha valaki 3 hónapig gyakornokként dolgozik, akkor 90%, hogy felajánlanak neki egy állást.



Kérdező: nincs bajom a szövegértéssel, ellenben te semmit nem konyítasz a jelenlegi piaci viszonyokhoz, úgyhogy kisegítettelek. Természetesen, ha rendes főállást találsz nyáron, amiért rendes fizetést kapsz, az beszámíthat gyakorlatnak, így arra külön nem kell menned. De azt hittem, ezt minden pályakezdő tudja. Tévedtem, ostobább a generáció, mint hittem..

2013. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező neked mennyi a normális fizetés? Mert, hogy te elvégzed majd a sulit, és hogy neked az a "normális" fizetés, amit kapni fogsz huszonéves pályakezdőként, abban egészen biztos vagyok, hogy az neked egyáltalán nem fog tetszeni. Már a hozzáállásodból látom, hogy te nagyon nehezen fogsz érvényesülni a munka világában, ilyen szemlélettel ami neked van. Tudod amikor én nyári gyakorlaton voltam, havonta 20.000ft kaptam és soha nem mondtam, hogy na ezért a pénzért nem megyek el nyári gyakorlatra. Most ennek a 10x kapom, csak tudod kell ahhoz egy kis alázat, ami neked neked nincs meg.
2013. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

töröltetheted a válaszomat, ettől még munkanélküli leszel ilyen hozzáállással

sálálálálá :D

2013. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne igazság szerint.. 160 órát kell ledolgoznom kb 25-28 ezer forintért, amikor ugyanennyi munkával máshol 100 ezret is kapok.
2017. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintetek minden tizenévesnek az a vágya a nyári szünidőben, hogy egy büdös, koszos, proli munkát végezzen a nyár közepén, ráadásul pár ezer forintért? Ezt bátran ki merem jelenteni minden szakmát tanuló kortársam nevében, hogy a nyári gyaxi egy tök undorító dolog, szívem szerint kivégeztetném azt az agyhalottat aki kitalálta ezt a hülyeséget! Egyébként a munkatapasztalatot meg a nyugdíjalapot meg minden ilyen sz*rt lesz*rok, én bizony nem fogok egy doboz cigi áráért dolgozni egy hónapot! Szerencsére apám egyik jóbarátja szervizt üzemeltet, így ott leigazolta mind a négy hetet nekem is és az osztálytársaimnak is úgy, hogy egy másodpercet nem dolgozott senki. Fák jú GDP, fák jú állam! Mi bizony nem fogunk senkinek se a csicskái lenni!
2022. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!