Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » IPonon a Cofidis áruhitel...

IPonon a Cofidis áruhitel hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nézegetem iPonon az áruhitel lehetőségeket és nem értek valamit a hitelkalkulátorban.

Vegyünk példának kb 200.709 ft hitelösszeget. Önrész nincs. Törlesztő idő a legkisebb, azaz 6 hónap. THM: 29,99%.

A kalkulátor szerint 6x36.269 ft-ot kellene fizetnem azaz összesen 217.614 ft-ot. Ebből következik, hogy a ráfizetés (kamat) 16.905 ft. Na most ez a kamat szerintem nem rossz. 6 hónapra elosztva 2818 ft-ot kellene havonta ráfizetni.

Viszont mi az a 29,99% THM akkor? Az hogy jön ki? A 200.709 29.99%-a nem ennyi összeg, hanem 60.193 ft. Ez a 29.99% még rámegy valahogy a fizetendő összegre, vagy tényleg csak 16.905 ft-ot kellene visszafizetni?

Kérlek abba ne menjünk bele, hogy érdemes-e hitelt felvenni meg hasonló, jelenleg csak utána szeretnék nézni a lehetőségeknek. Köszönöm a segítséget előre is.



2018. febr. 17. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ezzel semmit nem segítettél. Tisztában vagyok a THM fogalmával, utána olvastam. Ezért tettel fel itt a kérdést, mert nem értem, hogy ha a THM az iPonon 29,99%, akkor miért írja a kalkulátor, hogy sokkal kevesebb a teljes visszafizetendő összeg.
2018. febr. 18. 13:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Felhívtam a Cofidist. Elvileg tényleg ennyit kell fizetni, amit ott van a kalkulátor szerint.
2018. febr. 19. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!