PJZ kérdése:

Van esély az áruhitelre?

Figyelt kérdés
Anyukám rendelt nekem egy Laptopot Online Web Áruházban és arra lennék kíváncsi hogy mennyi esélyem lehet arra hogy feladják ha,a nettó jövedelmem meghaladja a havi 200.000 Ft-ot,határozatlan idejű munkaviszonyom van (teljes időszakos és van egy meglévő hitelem amit 17.000Ft-tal fizetek ) Cofidis Bank-ról lenne szó.

2017. febr. 4. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Menj be egy boltba és kérdezd meg, szerintem nem túl sok esélyed van.

Inkább spórolj aztán majd karácsonyra megveszed.

2017. febr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hitelre rendeltetek laptopot?
2017. febr. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen! Áruhitelre szeretném kihozni. Kedves válaszoló lennél szíves röviden meg indokolni hogy miért nem lehet esélyem? Első eset ez velem hogy áruhitelt akarok fölvenni és tudod nagyon "új"vagyok még ebben a dologban!

Mi lehet az az OK ami miatt elfognak utasítani?

2017. febr. 5. 06:31
 4/16 A kérdező kommentje:
Válaszodat köszönöm!
2017. febr. 5. 06:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért kérdezed meg többször ugyanazt?

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Ráadásul az előző kérdésednél még Te rendelted, most meg már anyukád... Ha meg a szüleiddel élsz, akkor kb. 2 hónap lenne a laptop árát összerakni.

Mi hiába mondunk itt akármit, egy ilyen zavaros kérdésnél csakis a hitelbírálat után fog kiderülni, hogy megkapod-e vagy sem?

2017. febr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha meg anyád rendelte, hogyan jönnek képbe a te adataid?4
2017. febr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek az összezavaró mondataimért! Anyukám venné fel nekem! Az ő adatait jegyeztem kérdésemhez.
2017. febr. 5. 10:11
 8/16 A kérdező kommentje:
És még annyit,hogy nem a pontos válaszra lennék kíváncsi hogy igen/nem hanem arra hogy mennyi esélyem lehet az adatok alapján felvenni áruhitelt! Gondolom itt senki nem dolgozik bankba hogy jártas ilyen dolgokban de sztem nem én vagyok az egyedüli ember aki áruhitelt szeretne felvenni.( lényegében a tapasztalatokat szeretném megtudni aki már járt ugyan ebben a cipőben )
2017. febr. 5. 10:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor az anyukádnak nettó 200e ft a fizuja és határozatlan idejű munkaviszonya van? Jól értem?

Három hónapnál régebbi a munkaviszony? Mert az is fontos!

Valamint szükség van munkáltatói igazolásra is, azt az anyukád mhelyén kitöltik. Ha áruhitelt pl a cetelemtől akartok felvenni akkor a honlapon úgy emlékszem tudsz letölteni, kinyomtatni, anyukád kitölteti a munkahelyén és bementek a boltba ahol szeretnétek a laptopot megvenni áruhitelre és ott berögzítik az adatokat. Vagy lehet az adott boltban adnak ilyen nyomtatványt, amely bankkal ők kapcsolatban vannak és azt tölti ki anyukád. Illetve lehet elfogadják a bankszámlakivonatot is, az elmúlt három havit, akkor nem kell munkáltatói igazolás, bár kérhetik pluszba de arról úgy is szólnak. Szükség szokott még lenni közüzemi számlának, a legjobban a telefont szeretik, de jó villany, víz bármi.

Ha meg van minden adat, irat stb. berögzítik a gépbe és lefuttatnak egy rendszeren keresztül, ott kiírják hogy ok e a hitelbírálat vagy nem.

Itt nézik a KHR-lisát, volt e valaki, netán rajta van e valaki. Nézik a jövedelem, számlák, családi gazdasági helyzetet, nézik a kockázati tényezőket. Függ az értéktől is amit venni szeretnétek szerintem, illetve hogy mennyi lenne annak havonta a törlesztője.


Tehát ha anyukád nettó 200e-t kap, határozatlan idejű mviszonya van, három hónapnál régebben, nincs rajta és nem is volt a KHR listán, a rezsitek kb kijön úgy 50-60e ft-ból és még van egy 17e-res cofidisetek szeritnem megad a bank egy havi 10-12e-s hitelt 10 hónapra. De az ottani ügyintéző is sokat tud segíteni ebben, mert a konkrét adatok alapján a gyakorlat alapján már sokat látott, tapasztalt. Lehet akkor sem lesz igaza, mert bármi adódhat nemcsak a ti részetekről. Ha elutasítanak sem kell megijedni, nem fogják kiírni hogy miért nem. Csak hogy elutasítva.

Amúgy lehet a laptop esetén érdemesebb mondjuk 36 hós futamidőt választani és olyan 5e ft-ot havonta, igaz ezen van kamat, de havonta kisebb az összeg és lehet nem olyan vészes a 17e mellett.


Legyetek őszinték az ügyintéző hölggyel, megmondja ha esélyetek sincs. De igazából veszíteni valótok nincs.


Majd írd meg sikerült e!

2017. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Illetve eszembe jutott, hogy a Cofidisnél milyen hiteletek van? Megújuló? Mert ha igen és rendesen fizettétek akkor lehet újra tudjátok igényelni amit már befizettetek. Igaz akkor előlről indul minden, de nem lesz másik áruhitel és lehet hamarabb megvan. Meg kérdés van e rajta annyi felvehető, újraigényelhető amennyibe a laptop kerül.

Vagy ha nem újraigényelhető, akkor talán van a cofidisnek áruhitele is, esetleg még azt is meg lehet próbálni, de akkor jó ügyfélnek kell lenni, tehát pontos fizetés stb. Akkor szerintem megadják. bár akkor olyan boltot kell nézni ahol velük vannak kapcsolatban. A boltoknál ki szokott lenni téve általtában az ajtónál, vagy meg lehet kérdezni, ki a pénzügyi partnerük az áruhitelnél.

2017. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!